Advert
Advert
Advert

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün düzenlemiş olduğu “Başarının Yolları” programı yapıldı.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ
HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ


Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen programa Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Hasan Akan; Öğrenci kardeşlerimiz, kendilerini başarıya ulaştıracak yollar konusunda bazen tıkanıyorlar. Ben yirmi beş yıldır hocayım. Ülkemizin farklı coğrafyalarında görev yaptım, ama bu portre hiç değişmedi. Öğrenciler hep sınav haftasında çalışıyor. Bu şekilde başarıya giden sağlıklı bir yol değil. Bizim dört ayda anlattığımızı sizin dört saatte anlamanıza imkân yoktur. Dahi olsanız bile bu alışkanlığınızı terk etmeniz gerekir.
Prof. Dr. Kaplan Üstüner; Yirmi yıldır fakültemizin birçok akademik alanlarında görev yaptım. Daha önce memurluk, işçilik ve çiftçilikle uğraşıyordum. Yaptığım işlerde hiç azmimi ve gayretimi kaybetmedim. Başarının ilk şartı heyecanlı olmaktır. Heyecan, başarının tuzu biberidir.
Kendimizi ve yeteneklerimizi tanımaya çalışmalıyız. İnsan üstün ve yüce bir varlıktır. İlk önce kendimizin üstün bir varlık olduğunun farkına varmalıyız. Daha sonra yeteneklerimizi ölçüp tartmalıyız. Kimi arkadaşlar sayısalcılar, kimisi sözelci, bazıları resim yapar bazıları futbol oynar. Eğer başarılı olmak istiyorsak hangi yeteneklere sahip olduğumuzu açık ve net bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Özgüvenli olmamız gerekir. Özgüven ben başarabilirim, ben yapabilirim demektir” dedi.

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümün Başarının Yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2017-02-21 sayin rektorumuz prof dr Ramazan Tasaltin hocamiza sevgiler saygilar
misafir     2017-02-21 emegi gecenlere tesekkurler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe