Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Feministliğin öne çıkarılması kadınlara hakarettir - GÖRÜNTÜLÜ

Feministliğin öne çıkarılması kadınlara hakarettir - GÖRÜNTÜLÜ

Kadının İslam’da çok önemli bir yer teşkil ettiğini vurgulayan Akademisyen Zehra Ünal, toplumun şekillenmesinde önemli bir yeri olan kadının feminist duygularla öne çıkartılmasının onlara bir hakaret olduğuna söyledi. Belli çevreler tarafından kadının her alanda bir figür olarak öne sürüldüğüne dikkat çeken Akademisyen ve KAGEM Gaziantep Şube Müdürü Zehra Ünal, bunun da toplum üzerinde olumsuz etkiler bıraktığını söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 12:08
Feministliğin öne çıkarılması kadınlara hakarettir - GÖRÜNTÜLÜ

Kadının İslam’da çok önemli bir yer teşkil ettiğini vurgulayan Ünal, “İslam’daki yeri denirken bu hiç yansıtılamayacak bir konudur. Çünkü Peygamber Efendimize vahiy emri ilk geldiğinde sığındığı ilk liman Hz. Hatice validemizin yanıydı. Bundan dolayı kadın, İslam’da çok önemli bir yer teşkil etmektedir.”dedi.

İslami bilgilerle kadının değerini anlatmalıyız

İslam’da kadının önemini vurgulayacak faaliyetlerle toplumun şekillenmesinde önemli bir yeri olan kadınının, gerçek değerinin verilmesi gerektiğini ifade eden Ünal, “Çünkü aile bireylerinin yetiştiği yer kadın ve erkekten oluşmaktadır. Biz, bunu feminist duygularla değil, gerçekten İslam’da kadının önemini vurgulayacak faaliyetlere girerek toplumun şekillenmesinde önemli bir yeri olan kadının, gerçek değerini ama doğru değerini vererek yapmayı planlıyoruz. Bu anlamda İslami çizgilerin dışına çıkmadan ve gerçek İslami bilgilerle kadının değerini anlatmalıyız.” ifadelerini kullandı.

“Bu çevreler kadın figürünü çok fazla kullanmaktalar”

Bu anlamda KAGEM olarak ‘İslam ilim ve bilim dünyasında Müslüman kadınlar’ çalıştayı yapmayı planladıklarını belirten Ünal, “Bunun amacı feminist duygulardan uzak gerçektende de İslam’ın bir yapı taşı olan kadın figürünü gerçek bir zemine oturtmaktır. Bundan dolayı kadınlarımızı maalesef belli gruplar çevreler yani herkes bir tarafa çekmektedirler. Bu çevreler kadın figürünü çok fazla kullanmaktalar. Buda öncelikle kadınlara bir hakaret olarak gözükmektedir.” şeklinde konuştu.

“Kadınlarımıza toplumun şekillenmesinde önemli roller vermeliyiz”

Özellikle şiddet olaylarında, tesettür olaylarında ve diğer bütün alanlarda kadının öne sürülmesine karşı olduklarını aktaran Ünal, “Bizim bu algıyı değiştirerek kadının gerçek yerinin ne olduğunu araştırmak, bulmak ve kadınlarımıza ilim, kültür ve sanat faaliyetlerine çekerek toplumun şekillenmesinde önemli roller vermeliyiz.” diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com