Advert
Advert
Advert

Felçli çocuğun tedavisini Öğretim Görevlisi üstlendi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden felçli minik Ramazan’ın tedavisini, Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde bir Plastik Cerrah Öğretim Görevlisi ve ekibi üstlendi.

Felçli çocuğun tedavisini Öğretim Görevlisi üstlendi
Felçli çocuğun tedavisini Öğretim Görevlisi üstlendi


Ceylanpınar (Serekaniye) ilçesinde ikamet eden küçük Ramazan Kurt’un ailesi, çocularının tedavisi için  için hayırseverlerden yardım bekliyordu.

Beklenen sevindirici haber Ankara Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahlarından Prof. Dr. Gökhan Tunçbilek ve ekibinden geldi.

“Umarım minik Ramazan için bir umut oluruz”

Minik Ramazan’ın ilk olarak ayaklarında oluşan yaralarının iyileştirilmesi için ameliyat eden Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Tunçbilek, ameliyatın oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Tunçbilek, "Hastamızın ayakları için gerekli kemik ameliyatı da çok kısa süre içerisinde yapılacaktır. Umarım minik Ramazan için bir umut oluruz’’ ifadelerini kullandı.

“Ramazan’ın da diğer arkadaşları gibi koşup yürümesini istiyorum"

Küçük Ramazan henüz bebekken sırtındaki kesenin alınmasından sonra, sol ayağının dizden aşağısı felç olmuştu ve annesinin yardımı olmadan yürüyemiyor.   Gözü yaşlı anne Zeynep Kurt, "3 ayda bir Diyarbakır Devlet Hastanesi’ne gidiyoruz ve maddi olarak çok zorlanıyoruz. Maddiyat bir tarafa imkânımız olsa, çocuğumuzu Diyarbakır dışında hastanelere götürmek isteriz. Ramazan’ın da diğer arkadaşları gibi koşup yürümesini istiyorum" şeklinde konuştu.

“Gazeteciler sesimizi duyurdu”

Anne Zeynep Kurt, ‘’Ceylanpınar Gazeteciler Derneği Başkanlığı üyelerince haber  yaparak sesimizi duyurdu  ve ardından televizyon programcısı Gülistan Özdemir’in desteğiyle, Ramazan’ı Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Tunçbilek ve ekibi sahiplendi. Doktorlar onu yürütebilmek için ellerinden geleni yapıyor. İnanıyorum ki Ramazan’ım artık yürüyecek’’ dedi.

Girişimler sonuç verdi

Haberlerin ardından Ceylanpınar Gazeteciler Derneği Başkanlığı ve Şanlıurfalı Televizyoncu Gülistan Özdemir’in girişimleri sonucunda, Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Tunçbilek ve ekibi, minik Ramazan’ın tedavisine başladı. (Mustafa Kaynak –İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu