Advert
Advert
Advert

Fehmi Koru, yeni Başbakan adayını açıkladı

Habertürk'te konuşan Star yazarı Fehmi Koru, AK Partinin A takımındaki hangi ismin Erdoğan'ın başbakan adayı olabileceğini söyledi? İşte cevabı...

Fehmi Koru, yeni Başbakan adayını açıkladı
Fehmi Koru, yeni Başbakan adayını açıkladı
Habertürk ekranlarında Ece Üner'in sorularını yanıtlayan Fehmi Koru hem Suriye krizini hem de AKP'de yaşanan yeniden yapılanma sürecini yorumladı. Koru, AKP'nin a takımındaki çok sayıdaki ismi arasında Erdoğan'ın başbakan adayı olabilecek sürpsiz bir isim verdi.

Erdoğan'ın geçici Başbakan adayı Mehmet Ali Şahin'dir!
Fehmi Koru, kulislerde adı geçen onca isme karşın sürpriz bir tahminde bulunarak Mehmet Ali Şahin'in 2014'de Başbakanlık görevini üstlenebileceğini söyledi.
"Geçen haftayı Ankara'da geçirdim. Bu konuların konuşulduğu ortamlarda bazı isimler telaffuz edildi. AK Parti'de 'ikinci adam' olarak en fazla telaffuz edilen isim Mehmet Ali Şahin'di. Tayyip Erdoğan'ın en güvendiği isimler kimlerdir dediğiniz zaman akla gelen ilk isim Mehmet Ali Şahin oluyor.
Bundan sonra gerçekten çok kritik bir 2 yıl geçecek. Bu iki yıl içerisinde Tayyip Bey adına partiye sahip çıkacak bir isme ihtiyaç olacak. Özellikle 2014'deki bir geçiş süreci yaşanacağı varsayımıyla. Önce partiye sahip çıkacak sonrasında Tayyip Bey Cumhurbaşkanı olunca geçici bir süre belki de başbakanlığı üstlenebilecek bir isim kim olabilir deyince yine akla onun ismi geliyor. Dolayısıyla AK Parti'de ikinci ismin Mehmet Ali Şahin olması benim için sürpriz değil."
Bu hem savaş tezkeresidir hem de savaşı engelleme tezkeresi

Bu bir savaş tezkeresi midir?
Evet... Ama aynı zamanda bir savaşı engelleme tezkeresidir. Devletler bunu yaparlar. Türkiye demokratik bir ülke, herkesten aynı sesin çıktığı durumlardan korkmak gerekir. Elbette muhalafet kendi görüşlerini söyleyecek, hükümet en üst düzeyde tepkisini gösterecek.

Fehmi Koru Irak tezkeresine karşı çıkarken Suriye tezkeresine neden destek verdi?
Ben bu tezkerenin doğru olduğunu düşünüyorum. Irak ile ilgili tezkereye karşı çıkmıştım çünü çok farklı bir durum vardı. Oradaki tezkere Türkiye'yi Irak'taki savaşın bir tarafı yapacaktı. ABD'nin bütün askeri teçhizatının ülkeye yerleşmesi anlamını taşıyordu. Burada öyle bir durum yok.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu