Advert
Advert
Advert

AGD'den Eğitim yılı mesajı: Mehmet Akif'i tanımadan Dostoyevski'ye geçmeyin

Anadolu Gençlik derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Fevzi Çelik 2016-2017 yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AGD'den Eğitim yılı mesajı: Mehmet Akif'i tanımadan Dostoyevski'ye geçmeyin
AGD'den Eğitim yılı mesajı: Mehmet Akif'i tanımadan Dostoyevski'ye geçmeyin

Yeni Eğiyim yılının başı olması hesabıyla gençlere seslenen Fevzi Çelik, rotamızı batıya ve değerlerine değil kendimize ve bizi biz yapan değerlerimize çevirmemiz ve anlamamız icap ettiğine vurgu yapara; " Mehmet Akif'i, Cahit Zarifoğlu'nu, Necip Fazıl'ı Peyami Safa'yı okumadan ve tanımadan önce Dostoyevski, Tolstoy, Victor Hugo ve benzerlerine geçmemeliyiz" dedi.

İŞTE AGD ŞANLIURFA BAŞKANI FEVZİ ÇELİK'KİN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI: 

Sevgili Gençler; yeni bir eğitim öğretim yılına başladık. bu eğitim -Öğretim yılının öncelikle hepinize hayırlar getirmesini diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan sizlerin bu dönemi iyi şekilde geçirmeniz, kendinize, anne babanıza,vatanınıza ve milletinize faydalı birer birey olarak yetişmeniz için elinizden gelen gayreti göstermeniz gerekmektedir.
Sevgili Gençler; çoğu insan için iyi olmanın ölçüsü akademik olarak başarılı olmak, prestijli bir lisede ve üniversitede eğitim görmek akabinde iyi bir meslek sahibi olmaktır. Ölçüsü maddi başarıya endeksli olan için ahlak ve maneviyata dayalı eğitimin herhangi bir önemi yoktur. oysa insan olmanın birincil ölçüsü kaynağını inşa medeniyetinin ikliminden alan ahlak ve maneviyata dayalı eğitim modeli tarafından yetiştirilmektir. bu modelde sevgi dili hakimdir. Şefkat ve merhamet temellidir.
Sevgili Gençler ; bu model ilahi kaynaklıdır. Bizi sadece bu dünya için çalışan birey olmaktan uzaklaştırır. bütün çalışmalarımızda ahireti hedeflememiz tavsiyesinde bulunur. Özgür birey olmamızı ister. Düşünmeyi ve aklı kullanmayı önceler. Takip edilecek yolun Allah ve Peygamberlerin yolu olduğunu söyler. bu yolun yolcusundan diğer varlıklar için fedakarlık ister. Bu yolun yolcusu, kardeşi için yaşamayı ilke edinir. İlmi maddi menfaat için öğrenmekten ziyade, iyi insan olmanın aracı olarak kullanır. Mütevazıdır.
Sevgili Gençler; Anadolu Gençlik Derneği olarak hedef kitlemiz olan siz kıymetli öğrencilerimizin; kendine güvenen, batıl karşısında eğilmeden durabilen, Siyonizmin, bu dünyadaki bütün kötülüklerin kaynağını olduğunun farkında olan kalitede biri olarak yetişmenizi istiyoruz.
Bunun için öncelikle kendi yapımızı ve kültürel hayatımızın dinamiklerini iyi tanımamız gerekir. eğitim hayatına başlar başlamaz rotamızı batıya ve değerlerine değil kendimize ve bizi biz yapan değerlerimize çevirmemiz ve anlamamız icap eder. Mehmet Akif'i, Cahit Zarifoğlu'nu, Necip Fazıl'ı Peyami Safa'yı okumadan ve tanımadan önce Dostoyevski, Tolstoy, Victor Hugo ve benzerlerine geçmemeliyiz.
Yazılı ve Görsel Medyanın algı operasyonlarıyla bize dayatmak istediğini, en büyük nimet olan akıl süzgecinden geçirmeden kabul etmemeliyiz.
Yoksa; kendimizi tanımadan önce batıyı batı adetlerini Batı düşüncesini tanımaya çalışırsak aradaki farklılıklardan dolayı bir uçurumun kenarında batıyı tek çıkış noktası olarak görürüz. Halbuki Batı babaanne kılığındaki kurttur.Sevgi ve özgürlük vaatleri gençleri yemeğe hazırlanmadan önceki son aşamasıdır.Bizi süslü kavramlarla uyutup, vaatlerle kandırıp zihni hipnoz ederek kendine bağımlı hale getirmektedir.
Siyonizmin ve Irkçı Emperyalizmin gönüllü köleleri olmamak, sizin dünyayı anlamanıza, algılamanıza ve fedakarlığınıza bağlıdır. Rahmetli Erbakan Hoca " Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği , tankı değil imanlı ve inançlı gençliğidir " sözünden hareketle bizim en büyük gücümüz ve zenginliğimizsiniz. Sizlerden beklentimiz büyüktür. Yaşanılabilir bir Türkiye'nin, yeniden büyük Türkiye'nin ve yeni bir Dünyanın kurucuları sizler olacaksınız. Bizler Anadolu Gençlik olarak bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekin. On yıl sonrası düşünüyorsanız bir fidan dikin. Yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız bir genç/ insan yetiştirin düsturuyla hareket eden misyonu ve vizyonuyla gençleri kucaklayan ilmi sohbetleriyle sosyal faaliyetleriyle teknolojiyi üst seviyede kullanmasıyla sizlerden aldığımız gücü yine sizler için kullanarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Eğitim öğretim yılının öğretmenlere öğrencilere ve velilere hayırlı olması dileğiyle Yarınımızın teminatı olan siz gençlerimizi merkezlerimize çay içmeye bekliyoruz.

Fevzi ÇELİK
AGD- MGV Şanlıurfa Şube Başkanı

FEVZİ ÇELİK AGD ŞANLIURFA ŞANLIURFA AGD ANADOLU GENÇLİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Salih     2016-09-21 Mehmet akifin sultan abdulhamit han hakkinda yaptigi hakaretleri de ogrenelim mi
ahmet     2016-09-21 Çok doğru tespitler gerçekten
anonim     2016-09-21 Hocam sizce müfredatı değiştirmenin tam zamanı değil mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması