Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Fedakâr baba kızına böbreğini verecek

Fedakâr baba kızına böbreğini verecek

Diyarbakır'da yıllardır böbrek nakli bekleyen kadın, babasının bağışlayacağı böbrekle hayat bulacak.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2015 Pazartesi 22:28
Fedakâr baba kızına böbreğini verecek

Diyarbakır’da hayatının en güzel yıllarını diyaliz makinesinde geçiren Ayşe Turan adlı  kadın, babasının  bağışlayacağı böbrek sayesinde tekrar hayata bağlanacak.

Yıllardır böbrek hastası olan Ayşe Turan için uygun böbrek bulunamayınca babası Sait Turan (70), kızına böbreğini vermeye karar verdi.

Kızının organ nakline ihtiyacı olduğunu belirten baba Sait Turan, “Kızım uzun süredir hastadır. Maddi durumu da iyi değildir. Ona kendi böbreğimi vermek istiyorum. Ben doktorlara, benim böbreklerimi ölçün ben verebilirim’ diyorum ama, yaşlı olduğum için benden almıyorlar. Benim böbreğimi ölçsünler yaşımdan dolayı böbreğimi almamalarını kabul etmiyorum. Kızımın iyileşmesi için kendi böbreklerimi vermek istiyorum. Ben kızım için her türlü fedakârlığı yapmaya razıyım. Ben kendi sağlığımı değil, kızımın sağlığını düşünüyorum.” dedi.

Organ nakli bekleyen her hastaya fedakârlık yapılması gerektiğini dile getiren baba Turan, “ Nakil bekleyen tüm hastalara umut olmak lazım. Hastalara yardımcı olmak büyük sevaptır. Bunun mükâfatı da Allah katındadır. Organ bağışlamak için öncü olmamız gerekir.” İfadelerini kullandı.

Babasının fedakârlığının kendisini çok etkilediğini söyleyen böbrek hastası Ayşe Turan, “Rahatsızlığım yıllardır sürüyor. En son geçen sene fenalaştım tekrar hastaneye gittim. Doktor bana böbreklerimin iflas ettiğini söyledi. Babam bana böbreklerini vermek istedi. Doktorlar da bana ‘herhalde baban gibisi yok’ diyor. Daha uyup uymayacağı beli değil fakat, babam ısrarla böbreğini vermek istiyor.” şeklinde konuştu.

“Babamın bana böbreğini verecek olması beni hem mutlu ediyor, hem de endişelendiriyor”

Duygularını dile getiren Turan şöyle devam etti:

“Kimse kimseye böbreğini ver diyemez çünkü kimseden borç almıyorsun. Sevincimi nasıl paylaşacağımı bilmiyorum. Babamın bana böbreğini verecek olması beni hem mutlu ediyor hem de endişelendiriyor. İçimde babama bir şey olur korkusu var.” (M.Hüseyin Temel / Mustafa Kaynak – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com