Advert
Advert
Advert

Fatmagülün Suçu Ne?

Saat ve Engin Akyürekin başrolleri paylaştığı Fatmagülün Suçu Ne? tecavüz mağduru bir genç kızın dramını anlatıyor.

Fatmagülün Suçu Ne?
Fatmagülün Suçu Ne?
Fatmagül bir sahil kasabasında, ağabeyi Rahmi ve yengesi Mukaddesle birlikte yaşar. Askerden yeni dönen nişanlısı Mustafa ile evlenmek için de gün saymaktadır. Mustafa ise ona dokunmaya bile kıyamamakta, birlikte oturacakları evi kendi elleriyle yapmaktadır.
Karanlık çökerken

Kerim de yakın kasabadandır. Babası o daha çok küçükken bir başka kadın için annesini terk etmiş, durumu kabullenemeyen annesinin intiharıyla yapayalnız kalmıştır. Yörenin şifacısı Ebe Ninenin sahip çıktığı Kerim, onu hem anne hem abla bilmiştir. Kerim bir demir atölyesinde çalışmaktadır ve yazları, çocukken birlikte oynadıkları, ama şimdi büyük şehirlerde yaşayan, ilkokul arkadaşları Selim, Erdoğan ve Vuralın yolunu gözlemektedir.

Yazın güneşli günleri, Fatmagülün üzerine çöken dört gölgeyle birlikte kararır. Selimin, babasının baskısıyla nişanlandığı gece, sabaha kadar içen dört arkadaşın yolu, nişanlısını denize uğurlamak üzere evden çıkan Fatmagülle kesişir. Kuytu kayalıklarda, şakayla başlayan kovalamaca, ömür boyu peşlerinden gelecek bir utancın kaynağı olacaktır.

Künye

Yapım: Ay Yapım Yapımcı: Kerem Çatay Yönetmen: Hilal Saral Senaryo: Ece Yörenç - Melek Gençoğlu Sanat Yönetmeni: Nilgün Nalçacı Müzik:Toygar Işıklı Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Tunç

Oyuncular: Beren Saat (Fatmagül), Engin Akyürek (Kerim), Sumru Yavrucuk (Ebe Nine), Musa Uzunlar (Reşat), Murat Daltaban (Münir), Fırat Çelik (Mustafa), Buğra Gülsoy (Vural), Kaan Taşaner (Erdoğan), Engin Öztürk (Selim), Deniz Türkali (Perihan), Seda Güven (Meltem), Veda Yurtsever İpek (Ender), Esra Dermancıoğlu (Mukaddes), Bülent Seyran (Rahmi)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu