Advert
Advert
Advert

Fatma Teyzenin Elleri Umut Oldu‏

Fatma Teyzenin Elleri Umut Oldu‏
Fatma Teyzenin Elleri Umut Oldu‏

 

Hilvan Belediyesi park ve bahçelerde 3 ay çalıştırılmak üzere geçici 50 beden işçisi aldı. İşe alınacak 50 kişi için 250 başvuru oldu.

 

Hilvan Belediyesi Toplum Yararına Çalıştırma Programı (TYÇP) kapsamında park, bahçe, çevre düzenlenmesi, ağaçlandırma ve temizlik işlerinde çalıştırmak üzere 50 geçici beden işçisi aldı. İşçi alımları noter huzurunda kura çekilerek yapıldı.

 

Atatürk meydanında bulunan Hilvan Halk Kütüphanesi okuma salonunda yapılan kura çekimine Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Mesut Şengül, İŞKUR işçi alımından sorumlu müdür F. Şule Çadırcı ile işe girmek için başvuranlar katıldı.

 

2011 yılının sonuna kadar çalıştırılmak üzere toplam 3 aylığına alınacak olan 50 geçici beden işçisi için 250 kişi başvuruda bulundu. Başvuruda bulunanların arasında genç bayanların olması dikkat çekti. Bazı bayan işçi adayları anneleriyle birlikte kura çekilişine katıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimine belediye başkanı Aslan Ali Bayık’ın isteği beden işçisi olarak iş için başvuran kızıyla birlikte gelen Fatma Benzin isimli kadın çektiği kurada “ İnşallah benim kızımın ismi çıkar” dedi. Fatma Benzin çektiği üç kurada da kızının ismini isabet ettiremeyince üzüldü.

 

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık çekiliş öncesi işçi adaylarına “ 3 aylık kısa bir dönem için alınacak işçilerin isimlerini noter huzurunda belirledik. Alınacak 50 işçi için 250 kişi başvuruda bulundu. Bizim hepsini birden alma şansımız yok. Ancak önümüzdeki günlerde 2012 yılında çalıştırılmak üzere 200 işçi alacağız ve bunlar 6 ay süreyle çalışacaklar. Kura sonucunda isimleri çıkmayan arkadaşlarımız üzülmesinler. Yeni dönem içerisinde yapılan başvuruları yeniden değerlendirip kuraya tabi tutacağız. Bu şekilde Hilvan’da bir nebze de olsa işsizliğin önüne geçmiş olacağız, herkese hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Toplum Yararına Çalıştırma Programı (TYÇP) kapsamında bu ayın 26 sın da yapılacak olan yeni işçi alımları Hilvan Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere toplam da 400 beden işçisinin alınması bekleniyor.

Mustafa Ufak / www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması