Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fatma Şahin'den Yargıtay'ın Kararına Tepki

Fatma Şahin'den Yargıtay'ın Kararına Tepki

13 yaşındayken Mardin'de istismara uğrayan kız çocuğuyla ilgili yerel mahkemenin kararını Yargıtay onayladı.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2011 Çarşamba 08:22
Fatma Şahin'den Yargıtay'ın Kararına Tepki
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, erkek bakış açısıyla alınan bu kararı kabul edemediğini söyledi. Şahin, bu konuda yeni düzenleme yapılacağını da kaydetti.

13 yaşındayken Mardin'de istismara uğrayan kız çocuğuyla ilgili yerel mahkemenin kararını Yargıtay onayladı. Bu onaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den tepki geldi.

Şahin, şunları söyledi:

"Bu karar kabul edilemez. Bir anne olarak bir kadın olarak kabul edilemez buluyorum bu kararı. Bu bakış açısı bir erkek bakış açısıdır. 13 yaşındaki bir çocuktur, çocuğa karşı kadına karşı bir cinsel istismar işlenmiştir. O çocuk asla kendi rızasıyla ilişkiye girecek ruhu durumuna, beden durumunda değildir."

Şahin, davada verilen kararın, TCK'nın "çocukların cinsel istismarı"nı düzenleyen 103. Maddesine ve suç tarihinde yürürlükte olan 765 sayılı önceki TCK'nın 414. Maddesi ile uyumlu olmadığını da belirtti.

Söz konusu maddenin uygulamasında hiçbir boşluğa mahal vermemek için değişiklik önerisi hazırladıklarına değinen Şahin, "Bu konuda hukuki olarak neler yapabiliriz?, bu olayların bundan sonra olmaması hem de kamuoyu algısı adına Bakanlığın bundan sonraki süreci nasıl yöneteceği ile ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Söz konusu değişikte 103. maddenin 1. paragrafının 'a' bendine 'çocuğun rızası olup olmadığına bakılmaksızın' ibaresinin eklenmesi öngörülmektedir" dedi. (TRT)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com