Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Spor Faruk Süren yeni tüzük için ne söyledi?

Faruk Süren yeni tüzük için ne söyledi?

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2010 Cumartesi 17:18
Faruk Süren yeni tüzük için ne söyledi?
Faruk Süren, yenilenen tüzüğün Galatasaray için önemli bir aşama olduğunu söyledi.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilen Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Faruk Süren, yeni tüzükle daha çağdaş kavramların içeriğe girdiğini belirtti.

Eski tüzüğün 30 yıl önce kullanılmaya başladığını ve kulübün sadece bir dernek olarak görüldüğünü ifade eden Süren, Kulüp bir holding gibi şimdi. Konsolide hesaplar, bağımsız denetim, bütün bunlar gerekli değişimlerdi. Tüzük için hiçbir zaman ideali yoktur, her zaman daha iyisi aranır. Ama gelinen nokta eski tüzüğe göre çok önemli bir aşamadır. Ne gibi eksiklikler olduğunu ise gelecek dönem gösterecek. Tüzük beni genelde tatmin etti diye konuştu.

Tüzüğün adli yargıya taşınmasına değinen Süren, Mahkemeye verilebilir. Bazı şeyler, bazıları için uygun olmayabilir. Yargı uygun görmezse bir daha toplanır, bir daha düzeltiriz ifadelerini kullandı.

-GÜNDEMDE ERKEN SEÇİM YOK-

Faruk Süren, geride kalan genel kurulda başkan adayı olan Adnan Öztürkün yaptığı olağanüstü genel kurul çağrısını uygulanabilir olarak görmediğini vurguladı.

Olağanüstü seçimli genel kurul yapabilmenin şartları olduğunu aktaran Süren, Kaydı açık, üyelerin yüzde 10unun imzası gerekli. Bu da bine yakın imza demek. Ya da başkan ve yönetim kurulu böyle bir karar alır. Bu kadar imzanın toplanabilmesi teoride mümkün olsa da pratikte mümkün değildir. Gündemde erken seçim yok. Ben, çok yıpratıldığım için son dönemimde erken seçim kararı almış ve aday olmamıştım şeklinde konuştu.

-ALİ DÜRÜST-

Galatasaray Kulübünün eski yöneticilerinden olan ve son seçimlerde Adnan Öztürkü destekleyen isimler arasında yer alan Ali Dürüst de erken seçim çağrısının münferit olduğunu söyledi.

Adnan Öztürkün açıklaması için, Şahsi olarak yapılmış, münferit bir çağrı. Her üyenin böyle bir çağrı yapma hakkı vardır. Galatasarayda şu anda böyle bir durum yok ve yönetim görevinin başında. Böyle bir ihtiyaç duymuyorlarsa yapacak bir şey yok diyen Dürüst, adının başkan adayları arasında gösterilmesi için ise Şu anda seçim dönemi olmadığı için böyle bir şeyi speküle etmek, Galatasaraya zarar verir demekle yetindi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfaspor'da deprem! 3 yönetici görevden alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com