Advert
Advert
Advert

Fakıbaba'nın proje fiyaskosu

Fakıbaba'nın proje fiyaskosu
Fakıbaba'nın proje fiyaskosu

Şanlıurfa Belediye Başkanlığı döneminde hiçbir önemli projede imzası bulunmayan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın hayal diye nitelendirdiği ‘Troleybüs Projesi’ de fiyaskoyla sonuçlandı.

Fakıbaba, zaman zaman kentte hafif raylı sistemin kurulacağı müjdesini vererek, Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Troleybüsun Urfa’ya getirilmesi yönünde çalışma başlatmıştı. Troleybüs için proje çalışması yapıldı ve projesi 100 Bin TL’ye hazırlanmıştı. Bunun için birkaç defa Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Yurtdışı gezilerine çıkan Fakıbaba,  son olarak da Singapur’a gitmişti. Seçim atmosferine girildiği günlerde de yeniden belediye başkanlığı adaylığını düşünen Fakıbaba, sürekli olarak Troleybüs Projesi vaadinde bulunmuştu. Ancak Troleybüs Projesi ihalesinin iptal edildiği öğrenildi. Bundan dolayı projeye harcanan 100 Bin TL başta olmak üzere yurt dışı seyahatlerinin tüm giderleri de belediye bütçesinden heba olmuş oldu. Böylece daha önceleri başta kentsel dönüşüm olmak üzere birçok projenin çizimi ve hazırlanışında harcanan paralar gibi Troleybüs için harcanan paralar da çöpe gitmiş oldu.

Bu arada Eyyübiye’yi, Haliliye’yi ve Karaköprü’yü birbirine bağlayacak olan ve ulaşımda çok büyük rahatlama sağlaması belirlenen proje için Dünya Bankası’ndan 40 Milyon Euro kredi alınacaktı.

 

Bahçivan’ın projesini de rafa kaldırmış!

Öte yandan 2004 yılında dönemin belediye başkanı Ahmet Bahçivan tarafından raylı sistem için proje hazırlatıldığı ve sonradan göreve gelen Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, projenin Bahçivan’a ait olmasından dolayı bu çalışmayı rafa kaldırdığı öğrenildi.

Kaynak; urfastar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler