Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fakıbaba'nın proje fiyaskosu

Fakıbaba'nın proje fiyaskosu

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2014 Cuma 18:28
Fakıbaba'nın proje fiyaskosu

Şanlıurfa Belediye Başkanlığı döneminde hiçbir önemli projede imzası bulunmayan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın hayal diye nitelendirdiği ‘Troleybüs Projesi’ de fiyaskoyla sonuçlandı.

Fakıbaba, zaman zaman kentte hafif raylı sistemin kurulacağı müjdesini vererek, Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Troleybüsun Urfa’ya getirilmesi yönünde çalışma başlatmıştı. Troleybüs için proje çalışması yapıldı ve projesi 100 Bin TL’ye hazırlanmıştı. Bunun için birkaç defa Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Yurtdışı gezilerine çıkan Fakıbaba,  son olarak da Singapur’a gitmişti. Seçim atmosferine girildiği günlerde de yeniden belediye başkanlığı adaylığını düşünen Fakıbaba, sürekli olarak Troleybüs Projesi vaadinde bulunmuştu. Ancak Troleybüs Projesi ihalesinin iptal edildiği öğrenildi. Bundan dolayı projeye harcanan 100 Bin TL başta olmak üzere yurt dışı seyahatlerinin tüm giderleri de belediye bütçesinden heba olmuş oldu. Böylece daha önceleri başta kentsel dönüşüm olmak üzere birçok projenin çizimi ve hazırlanışında harcanan paralar gibi Troleybüs için harcanan paralar da çöpe gitmiş oldu.

Bu arada Eyyübiye’yi, Haliliye’yi ve Karaköprü’yü birbirine bağlayacak olan ve ulaşımda çok büyük rahatlama sağlaması belirlenen proje için Dünya Bankası’ndan 40 Milyon Euro kredi alınacaktı.

 

Bahçivan’ın projesini de rafa kaldırmış!

Öte yandan 2004 yılında dönemin belediye başkanı Ahmet Bahçivan tarafından raylı sistem için proje hazırlatıldığı ve sonradan göreve gelen Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, projenin Bahçivan’a ait olmasından dolayı bu çalışmayı rafa kaldırdığı öğrenildi.

Kaynak; urfastar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com