Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fakıbaba'nın inşa ettiği konutlar için soru önergesi verdi

Fakıbaba'nın inşa ettiği konutlar için soru önergesi verdi

CHP Mersin Milletvekili Vahap SEÇER, Eski Belediye Başkanı Ahmet E. Fakıbaba tarafından inşa edilen 780 konutluk Edessakent için TBBM'ye soru önergesi verdi

Giriş Tarihi: 16 Mart 2015 Pazartesi 09:43
Fakıbaba'nın inşa ettiği konutlar için soru önergesi verdi

Vahap SEÇER, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. İdris GÜLLÜCE tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istemiyle verdiği soru önergesinde; "2014 yılı Şubat ayında teslim edilmesi gerekirken yaşanan sorunlar nedeniyle geciken 780 konutluk Edessakent konutlarında anahtar teslimi yapılmış olmasına karşın halen sorunlar devam etmektedir" dedi.

İŞTE SEÇER TARAFINDAN VERİLEN O ÖNERGE:
        
              Şanlıurfa Belediyesi tarafından dönemin yetkililerinin ifadesiyle “garibanları ev sahibi yapmak” amacıyla 2013 yılında temeli atılan ve 2014 yılı Şubat ayında teslim edilmesi gerekirken yaşanan sorunlar nedeniyle geciken 780 konutluk Edessakent konutlarında anahtar teslimi yapılmış olmasına karşın halen sorunlar yaşanmaktadır. Belediyede çalışan işçilere yönelik olarak inşa edilen konutlar için söz verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediği, sorunların çözümünde muhatap bulamayan konut sahibi işçilerin ise yaşananlar karşısında işten çıkarılma endişesiyle haklarını talep etmekten çekindikleri belirtilmektedir. Bu çerçevede;
1.    Şanlıurfa’nın büyükşehir statüsünü kazanmasının ardından konutların sorumluluğu kimlere geçmiştir? Konutlar alt kademe belediyeye hangi şartlar altında teslim edilmiştir? Şartlardan hangileri yerine getirilmiş, hangileri getirilmemiştir?
2.    Sözü edilen projede yaşanan mağduriyetlerin sorumlu ya da sorumluları kimlerdir?
3.    Konutlarda önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle elektrik, yol ve kanalizasyon vb. hizmetlerin son durumu nedir?
4.    Konutlarda yaklaşık 6 aydır elektrik olmamasının sorumluları kimlerdir?
5.    Konutların altyapı ve çevre düzenlemesinin sorumluluğu kime aittir? Belediyeninsorumluluğuna giren hizmetlerin bitirilmemesinin sorumluları kimlerdir?
6.    Yaşanan sorunlardan dolayı evlerine taşınamayan belediye işçilerinin aldıkları asgari ücretle hem taksit hem de kira ödemek zorunda kalmalarının sorumluları kimlerdir? Sorumlular hakkında herhangi bir işlem başlatılmış mıdır? Başlatılacak mıdır?
7.    Seçimlerden sonra yönetime gelen belediye yetkililerinin bu konuya duyarsız kaldıkları iddiası doğru mudur?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com