Advert
Advert
Advert

Fakıbaba'nın gerçekleşmeyen hayali

10 yıllık başkanlık görevi boyunca büyük bir projeye imza atamayan, sadece kaldırım söküp, takan, park ve bahçelere lale diken, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba hayalim dediği projeyi de yapamadan görevi devredecek.

Fakıbaba'nın gerçekleşmeyen hayali
Fakıbaba'nın gerçekleşmeyen hayali

Şanlıurfa Belediye Başkanlık koltuğunda 10 yıl boyunca oturan Ahmet Eşref Fakıbaba'nın 10 yılın sadece son yılında büyük projelere adım atması akıllarda soru işareti bıraktı. Başkanlık görevinin son yılında özelikle meydan projelerine ağırlık veren Fakıbaba, her platformda halim dediği, çılgın projesini olan Samsat Meydanı'nı tamamlayamadan koltuğunu devredecek.
Yaklaşık 10 aydan bu yana devam eden projenin bir ayağı olan peyzaj çalışmaları 270 günde tamamlandı. 2 milyon 753 bin 584 liraya mal olacak projenin diğer bir ayağı olan Karakoyun deresinde su geçirilmesi işi ise Nisan ayına sarktı. Mart ayında tamamen bitirilecek olan projenin Nisan ayına sarkması Fakıbaba'yı çok üzdü.
Konuya açıklık getiren Başkan Fakıbaba, " Çılgın projem olarak isimlendirdiğim Samsat meydanı bitim tarihi mart ayı olarak belirlenmişti. Ancak belirlenen tarihte proje bitmeyecek. Nisan ayında bitecek" dedi.

Şehmus Aydoğdu/ GAPGündemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu