Advert
Advert
Advert

Fakıbaba'nın Açıklamalarını Basın Müşavirliği Düzeltti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın dün bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yazılı bir açıklama geldi.

Fakıbaba'nın Açıklamalarını Basın Müşavirliği Düzeltti
Fakıbaba'nın Açıklamalarını Basın Müşavirliği Düzeltti admin

Bakanlığın Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
Sayın Bakanımızın katıldığı bir televizyon programında ifade ettiği bazı hususların, bağlamından ve maksadından koparılarak eksik ve yanlış anlaşılmalara meydan verecek şekilde değerlendirildiği görülmüştür.
Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla konuyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:
 
“Sayın Bakanımız, ülke imkânlarının daha iyi değerlendirmesinden yola çıkarak sulanabilir arazi varlığımızın tamamının sulanması halinde ülkenin işsizlik sorununun çözüleceğini söylemiştir. Hatta bu şartların oluşması durumunda “Suriyeli muhacir kardeşlerimize de istihdam konusunda ihtiyaç duyulabileceğini” ifade etmiştir.
Dolayısıyla Sayın Bakan’ın “Suriyelileri göndermeyeceğiz” şeklinde bağımsız bir ifadesi olmamakla beraber sözlerinin; “ihtiyaca binaen gitmelerine gerek kalmayacağı” bağlamında değerlendirilmesi uygun olacaktır.
 
Vatandaşlarımıza uygun ve makul fiyatlarda et satılması, Bakanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu ve üzerinde birtakım çalışmalar yürüttüğü konulardan biridir.
“ESK’nın belirli zincir marketlerde reyon açarak satış yapması” konusu da bu çalışmaların genişletilerek yaygın ve sürdürülebilir kılınması amacına yöneliktir. Sayın Bakanımızın katıldığı televizyon programında ifade ettiği husus, bu amacı kastetmektedir. Dolayısıyla Sayın Bakanın yanlış bilgilendirilmesi söz konusu değildir. Ayrıca bu konudaki çalışmalar devam ettiği için konuya ilişkin detaylar, yapılacak çalışmalar sonucunda netleşecek ve ortaya çıkan son durum kamuoyuyla paylaşılacaktır. 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

 

Ahmet Eşref Fakıbaba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..