Advert
Advert
Advert

Fakıbaba: Urfa, Girişimcilerin Gözdesi Bir Kent

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcısı Ahmet Al ve Koruma Amaçlı İmar Birimi çalışanları kentin Beykapısı semtinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Fakıbaba: Urfa, Girişimcilerin Gözdesi Bir Kent
Fakıbaba: Urfa, Girişimcilerin Gözdesi Bir Kent

Eski ve Yeni Urfa’da yürütülen çalışmalar sayesinde Urfa’nın Dünya’da ve Türkiye’de girişimcilerin gözdesi bir kent haline geldiğini ifade eden Fakıbaba, çalışmalar tamamlandığı takdirde bambaşka bir Urfa’nın ortaya çıkacağını söyledi.
Başkan Fakıbaba “Göreve geldiğimiz günden bu yana Eski Urfa, Yeni Urfa ve sonrada yeni kurulacak Urfa hayallerimiz vardı. Bunlar yavaş yavaş gerçekleşiyor. Eski Urfa’da Harrankapı’sından Beykapısı’ndan, IV. Murat Kapısı’ndan, Samsat Meydanı’ndan bütün tarihi mekânlarda müthiş çalışmalarımız var. Bütün hemşerilerimiz bilsin ki artık -edeceğiz yapacağız değil, yapıyoruz, ediyoruz- şeklinde konuşuyoruz. İşte Beykapısı’nda kamulaştırmasını yaptığımız bir evdeyiz. 8 yıllık süreçte Kızılkoyun, Harrankapısı, Beykapısı olmak üzere 1000’in üzerinde tarihi evin kamulaştırmasını yaptık. Amacımız kentin tarihini açığa çıkarmak. Eski Urfa’da olduğu gibi Yeni Urfa’da da çalışmalarımız devam ediyor. Şanlıurfa, Türkiye’deki girişimcilerin gözdesi olan bir kenttir” dedi.
2012 yılında start alacak olan projeleri teker teker sayan Belediye Başkanı Fakıbaba, Kızılkoyun, Haleplibahçe, Topçu Meydanı başta olmak üzere Şanlıurfa’nın çok önemli projelerini bu yıl hayata geçireceklerinin müjdesini verdi
Fakıbaba “Bu yıl başlayacak olan projelerin başında Kızılkoyun, Haleplibahçe, Topçu Meydanı geliyor. Kızılkoyun Projesi sene sonunda başlar. Haleplibahçe Projesi tahminen 30 Mart’ta ihale ediliyor. Topçu Meydanı Projesi yine Nisan ayında ihale ediliyor. Harrankapı Duble Yol çalışması bu sene sonunda bitmiş olacak. Amacımız bu çalışmaları bu yıl içersinde başlatmak. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Beykapısı Surları ve Tarihi Mahmutoğlu Kulesi civarındaki çalışmaları inceleyen Fakıbaba, Mahmutoğlu Kulesi Parkı’nda yürütülen çalışmaları de yerinde gördü.

beykapisi surları inceleme ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı