Advert
Advert
Advert

Fakıbaba – Sunay buluşması

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Vakfı’nı ziyaret etti. “Burada konuşan Fakıbaba; “Şanlıurfa’ya ortak akıl hakim olmaya başladı. Arsa süpekiletörlerini önlememiz lazım” dedi.

Fakıbaba – Sunay buluşması
Fakıbaba – Sunay buluşması
Şanlıurfa Vakfı’nın 15 günde bir periyodik olarak düzenlediği gecede bu hafta belediye Başkanı Fakıbaba’yı ağırladılar. Şanlıurfa Vakfının Saray önündeki Konuk Evinde Fakıbaba ile bir araya gelen vakfın yönetimi şehrin çeşitli konularını ele alarak fikir alışverişinde bulundular. Fakıbaba, ziyaretinde 2011 yılı çalışmaları ile alakalı bilgiler aktarmasının yanı sıra 2012 projelerini Vakfın Yöneticileri ile paylaştı. Şanlıurfa Vakfı Başkanı Müslüm Sunay,”Sağ olsun başkanımız bu kadar yoğun programına rağmen bizi kırmayıp programımıza katıldı. Şuana kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında bizlere bilgiler verdi. Yapılacak olan projeleri de bizimle paylaştı. Eski Urfa’yı yeni Urfa’yı, parkı ile bahçesiyle, kaldırımı ile sağ olsun hepsini bize izah ettiler.

Başkan Fakıbaba programda yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Şanlıurfa’da şuan ortak aklı yakalamışız. Burada sayın bakamın gelişi gerçekten bize büyük bir katkı sağlamıştır. Yani Urfa’daki siyasi havayı farklı bir hale getirmiştir. Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Biz Nisan ayında inşallah Haleplibahçeyi yapıyoruz. Bütün her şeyimiz hazır. Paramız da hazır. Haleplibahçeye başlıyoruz. Haziran ayında eski otogarın yerinde Urfa taşından bir AVM yapılıyor. Kültür Bakanlığı Haleplibahçede müzelerin yapımına başlayacak. Kalenin altında İl Özel İdaresi evleri kamulaştırıp yıkıyor. Orası da çok bir güzel görüntü katacaktır kentimize. Kızılkoyundaki çalışmalarımız devam ediyor. Ancak buranın 2013 yılında yapımına başlıyoruz. Duble yollar açıyoruz. Yeni yolların yanı sıra yol genişletme çalışmalarımız sürüyor. Harran Kapıyı yapıyoruz. Eyüp Peygamber caddemiz duble yol oluyor. Şimdi Müzik müzesini genişletiyoruz. Sokak sağlıklaştırmaları yapıyoruz. İl Özel İdaresinin buralarda çalışmaları var. Vilayetin çok ciddi restorasyon çalışmaları var. Surları ortaya çıkartıyoruz. Beykapısındaki surları ortaya çıkartmak için orada 24 evin kamulaştırmasını yaptık. Kızılkoyunda 350 evi kamulaştırdık. 75 evin kamulaştırması için bir problemimiz var onu aşmaya çalışıyoruz. Bunlarında yalnızca yalnızca 10’u ile anlaşamamışız. Bunlarında tapularında problem olduğu için anlaşma sağlamamışız. Kimseyi mağdur etmeden işimizi yapıyoruz. Harran Kapıda 65 tane iş yeri ve ev kamulaştırmışız. Toplam 205 tane onları çözeceğiz.  Öte yandan 11 Nisan Meydanı, Topçu Meydanı, Abide Kavşağı, Cengiztopel Kavşağı buralar çalışmalarımız devam ediyor. Buralar tamamlandığında Urfa’nın farklı bir görünümü olacaktır. Vatandaşlarımız pahalı almasın. Dağeteği, Devteşti, Maşuk da imarlı arsalarımız var. Bu konuda belediyemizin hakikaten ciddi çalışmalarımız var. Arsa süpekiletörlerini önlememiz lazım. Hem Yeşildirek hem eski sanayi ile alakalı şuanda projeler yapılıyor. Sayın Bakana arz edeceğiz. TOKİ’den sorumlu bakanımız gelecek. Onunla beraber artık Urfa için bu önemli bir şans. Bunu kaybetmemek lazım. Kentsel dönüşümde de önemli hızı yakalayacağız” dedi.
www.balikligol.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı