Advert
Advert
Advert

Fakıbaba; Şanlıurfa Daha da Yeşil Olacak

Şehrin dört bir girişini yürütülen ağaçlandırma ve refüj çalışmalarıyla daha da güzelleştiren Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Urfa-Gaziantep Yolu’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Fakıbaba; Şanlıurfa Daha da Yeşil Olacak
Fakıbaba; Şanlıurfa Daha da Yeşil Olacak


Evren Sanayi Sitesi karşısında yer alan yeşil alan ve arkasındaki bölgelerde yeşillendirme çalışmalarını genişleten ve otların temizlenmesini sağlayan Şanlıurfa Belediyesi daha yeşil bir kent oluşturmanın gayreti içersinde.
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Fakıbaba; “Şehrin girişleri bizim için çok çok önemli, bu yüzden planımızı biz şu şekilde yapmışız. Abide ile hava alanı, Akçakale yolu ile eski havaalanı,  abide ile organize sanayi, abide ile Osmanbey Kampusu ve yeni açılan iki çevre yolunda da peyzaj çalışmaları, ağaçlandırmalar, yeşillendirmeler devam ediyor. Ve inşallah Tedaş’ da 4 Mayıs da buralardaki ışıklandırma ihalesini yapacak. Yani şehre giren insan ben gerçekten çağdaş, pırıl pırıl bir tertemiz şehre girdim diyecek” dedi.
Bu çalışmaların iki veya üç ayda tamamlanacağını kaydeden Fakıbaba, “Gerçekten müthiş bir emek gerektiriyor. Ve her geçen gün, her geçen ay, her geçen yıl daha güzel bir kent ortaya çıkıyor. En güzel örneği de bu saydığım yerlerde yapmış olduğumuz çalışmalar ağaçların boyları yükseliyor. Bakın İnşallah göreceksiniz geçen seneye göre bu sene daha iyi. Ama Üç dört sene sonra Şanlıurfa’ya gelen insanlar Şanlıurfa’nın hangi bölgesinden gelirlerse gelsinler diyecek ki Allah razı olsun. Ben gerçekten arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bir şehrin en önemli güzelliklerinden, göstergelerinden en önemlisi giriş yerleri bu konuda arkadaşlarımız geldiğimiz günden bu güne çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ama bu sene artık en doruk seviyesine ulaştı. Ben teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!