Advert
Advert
Advert

Fakıbaba, El Sanatları Merkezini Ziyaret Etti- VİDEO

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Yeşildirek Mahallesi’nde bayanlara yönelik çeşitli meslek edindirme kurslarının yer aldığı El Sanatları Merkezi’ni ziyaret ederek burada bayanlarla söyleşi yaptı.

Fakıbaba, El Sanatları Merkezini Ziyaret Etti- VİDEO
Fakıbaba, El Sanatları Merkezini Ziyaret Etti- VİDEO

Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abuzer Tüysüz, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kapaklı, Kadın Meclisi Başkanı Dilşah Öztürkmen, Belediye Kadın ve Çocuk Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Nihal Atilla ve beraberindekilerle birlikte El Sanatları Merkezini ziyaret eden Belediye Başkanı Fakıbaba, burada kursiyerlerle görüştü.
Oldukça keyifli dakikaların yaşandığı söyleşide önceleri sadece ev işleriyle meşgul olduklarını ifade eden Urfalı bayanlar, şimdilerde ise bu merkezler sayesinde hayatlarında çok büyük değişimlerin yaşandığını kaydettiler.
Kent merkezindeki kadınların yaşam koşulları ve sosyal statülerinin iyileştirilmesi amacıyla ikisi 2009’da yılında olmak üzere 8 yıllık süreçte 5 Kadın Destek Merkezi’ni hizmete açtıklarını belirten Başkan Fakıbaba, “Bu merkezlerimizin sayıca artırılması için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz” dedi. 
Kuaförlük-Cilt Bakımı, Dikiş-Mefruşat, Ahşap Boyama, Takı Tasarım, Anne Eğitimi v.b branşlarda bayanlara yönelik meslek kursları açan El Sanatları Merkezi’nde kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini inceleyen Fakıbaba, ortaya konulan eserleri hayranlıkla inceledi.
Şanlıurfalı bayanların ekonomik anlamda güçlendirilmesi için Şanlıurfa Belediyesi olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Fakıbaba, bu ürünlerin pazarlanmasında kursiyerlere yardımcı olacakları sözünü verdi.
El Sanatları Merkezi’nde eğitim gören kursiyerleri ortaya koydukları eserlerden dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Fakıbaba, ‘Bayanlarımıza bu konuda yardımcı olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi idarecilerine, belediyemizin hocalarına, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.
Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve Eşi Gül Fakıbaba’nın önderliğinde 24 Temmuz 2006 tarihinde hizmete açılan El Sanatları Merkezi, şuan başta Kuaförlük, Cilt Bakımı, Dikiş-Mefruşat, Ahşap Boyama, Takı Tasarım ve Anne Eğitimi v.b branşlarda toplam 150 bayan kursiyere hizmet veriyor.
www.balikligol.com

BAŞKAN FAKIBABA KADIN DESTEK MERKEZİNDE ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu