Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Fakıbaba; Avrupa, bizden çaldıklarını sergiliyorlar

Fakıbaba; Avrupa, bizden çaldıklarını sergiliyorlar

Önceki gün Almanya’dan dönen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da katıldığı bir sergi açılışında çok ilginç bir iddia ortaya attı.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2012 Salı 11:52
Fakıbaba; Avrupa, bizden çaldıklarını sergiliyorlar

ŞUFSAD (Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği)’nce “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla hazırlanan “Hayata Renk Katanlar” adlı fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştiren Urfa Belediye Başkanı Fakıbaba “Gezdiğimiz gördüğümüz birçok Avrupa kenti, maalesef bizden çaldığı eserleri müzelerinde sergiliyor” iddiasında bulundu.

Dünya’nın en eski yerleşim yeri olarak kabul edilen Göbeklitepe’nin yer aldığı Doğuştan Marka Şehir Şanlıurfa’da “belediye başkanı” olmaktan gurur duyduğunu her platformda dile getiren Belediye Başkanı Fakıbaba, tarihi çok eskilere dayanan bir kentte tarihi gün ışığına çıkarmanın zorluklarına dikkat çekti.

Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Abdurrezzak Elçi ve özellikle bayan fotoğraf sanatçılarını hazırladıkları sergiden dolayı tebrik eden Fakıbaba, Urfa’nın bir kültür şehri olduğunu belirterek, bu kente artık kültüre büyük önem verildiğini söyledi.

Şanlıurfa’nın son zamanlarda fiziki yapısının yanı sıra sosyal yapısıyla öne çıktığını dile getiren Fakıbaba, “Bu da beni oldukça mutlu ediyor. Bu konuda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve STK’lara teşekkür ediyorum. 2004’e kadar genelde Urfa bu kültür potansiyelinin farkında değildi. Ancak göreve geldiğimiz günden bu yana gerek belediye gerekse de STK’larla birlikte bu konuda atak yaptık. Kültür şenliklerinde, etkinliklerde müthiş artış oldu” dedi. 

Urfa’yı Newyork Yapabilirsiniz, Ancak Urfa’nın Tarihini Newyork’a Veremezsiniz”
İstendiği takdirde Dünya’nın her yerinde bir new york’un inşa edilebileceğini kaydeden Fakıbaba, “Urfa’yı fiziki anlamda New York’a benzetebilirsiniz ancak New York’un tarihi anlamda Urfa’yla yarışması haddine değildir. Bu yüzden bu kentte sanatçıya büyük önem vermeliyiz”dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa ile ilgili o rapor açıklandı!..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com