Advert
Advert
Advert

Fakıbaba; AK Partiye geçebilirim

Fakıbaba; AK Partiye geçebilirim
Fakıbaba; AK Partiye geçebilirim

Başbakan Erdoğan’ın Şanlıurfa’ya gelmesine 24 saat kala STK’Lar bir araya gelerek Belediye Başkanı Dr. A. Eşref Fakıbaba’nın AK Parti’ye geçmesi için ortak eylem çağrısında bulundular. Başbakana da iletilecek çağrı için Fakıbaba’nın da kapısı çalındı. Fakıbaba bu çağrıya yeşil ışık yaktı

Pazar günü bir dizi açılışlara katılmak için Şanlıurfa’ya gelecek olan Başbakan Erdoğan’a rapor sunulması anında konuyu değerlendirme çağrısında bulunan öncü sivil toplum kuruluşlarına tüm STK’lar destek verdi.

Toplantıya öncülük eden Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin “Şanlıurfa’nın daha iyi hizmet alabilmesi için Belediye yönetiminin de İktidar Partisi’nden olması gerekiyor. Böylelikle kentimiz daha iyi hizmetler alabilir. Bunun için biz STK’lar olarak Başbakan ve ilgili bakanlara bu konuda çağrıda bulunabilir gerekirse Ankara’ya giderek temaslarda bulunabiliriz. Onun için de konuyu Belediye Başkanımızla da görüşerek kırgınlığın giderilmesi için elimizden geleni yapabiliriz. Fakıbaba’nın da yanına giderek bir çağrıda bulunalım” dedi.

STK’lar daha sonra Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın makamına giderek aldıkları kararı Fakıbaba ile paylaştılar. Başkan Fakıbaba’ya talepleriniz ileten STK Başkanları böyle bir girişim için ellerinden geleni yapmak istediklerini belirttiler.

 

Başkan Fakıbaba ise “Beni bu makama getiren sizlersiniz. Sizin desteklerinizle, kararınızla ben Belediye Başkanı oldum. Şanlıurfa’da halkım ne derse ben onu yapmak zorundayım. Eğer böyle bir talebiniz varsa sizin dediğinizi yapmak zorundayım” diye konuştu.


Ali Akarslan / Sembol

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!