Reklamı Geç
Advert
Advert

Fakıbaba; Aday gösterilmezsem!...

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 4 yıl aradan sonra AK Parti'ye geri dönmesinin ardından ilk kez konuştu

Fakıbaba; Aday gösterilmezsem!...
Fakıbaba; Aday gösterilmezsem!...

Şanlıurfa Belediye Başkanlığı'na Bakan Faruk Çelik'in aday gösterileceği iddaalarını da değerlendiren Fakıbaba “Benim görevim 2014'ün 30 Mart'ına kadar görevimi başarıyla yapmak. 2014'te bu görev bana verilmezse saygı duyarım, asla bağımsız aday olmam” dedi.

İşte Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Haber Türk'ten Balçiçek İlter'e açıklamaları...

AK PARTİ ADAY GÖSTERMEZSE BAĞIMSIZ ADAY OLMAM
Ben hiçbir zaman şunu olacağım bunu olacağım gibi bir şey demedim. Benim görevim 2014'ün 30 Mart'ına kadar görevimi başarıyla yapmak. Sonrası olur olmaz, o hiç önemli değil. Uygun görülürse olur, görülmezse arkama bile bakmam. Çünkü 2009 ile 2014 çok farklı. 2009'da tamamen benim kendimi ifade edemediğim bir olay vardı. 2014'te ben projelerinin çoğunu tamamlamış bir belediye başkanı olacağım, gözüm arkada kalmayacak. 2014'te eğer bu görev bana verilmezse büyük bir saygı duyarım, asla bağımsız aday olmam. Bir partili olarak partim için çalışırım.

BEN DE HATALIYIM
Fakıbaba 2009 yılında AK Parti Şanlıurfa milletvekilleriyle yaşadığı gerginlik hakkında da şöyle konuştu: Benim esas olarak çatıştığım vekiller zaten şu anda yok. Diğer vekil arkadaşlarımı da il başkanımla beraber ziyaret ettim. Arayanlar da oldu. Yaşanan her şeyin bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Hiçbir kavgada tek taraf yüzde yüz hatalı değildir. Ben de daha sakin, daha toleranslı davranabilirdim.Çünkü siyaset farklı bir olay, alkışlar karşısında da yuhalamalar karşısında da olgun olmanız lazım. Şimdi siyaseti daha iyi bildiğimi düşünüyorum.

AK PARTİ'DE HİÇ TANIDIĞIM YOKTU
Fakıbaba, Belediye Başkanlığı hikayesini ise şöyle anlattı: AK Parti'de hiç tanıdığım yoktu. Hiç unutmam, gittim genel merkeze. Hayati Yazıcı bana "Bu kadar sevilen bir insansın. Neden aday oldun? Derdin nedir?" diye sordu. Ben de, "Vatandaşlık görevimi yapıyorum. Aday adayı olma kararı benimdir. Aday gösterme kararı sizindir." dedim. Kendisini hiç tanımıyordum. Bir baktım ki Başbakan, "Şanlıurfa adayımız Eşref Fakıbaba." diyor. AK Parti anketler yapıyor, bakıyor tabii. Ona göre seçiyorlar.

FAKIBABA'DAN BÜYÜKERŞEN'E DESTEK
Eskişehir Belediyesine yönelik operasyona da değinen Fakıbaba, "Yılmaz Hoca hepimizin çok sevdiği, mükemmel, vizyonu olan bir Belediye Başkanıdır. Bu işin altından kalkacağına inanıyorum." diyerek Büyükerşen'e destek verdi.

Kaynak; Balçiçek İlter Habertürk

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik