Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Fakıbaba, 11 Nisan Mesajı Yayınladı

Fakıbaba, 11 Nisan Mesajı Yayınladı

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2011 Cumartesi 23:13
Fakıbaba, 11 Nisan Mesajı Yayınladı

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

       Belediye Başkanı Fakıbaba mesajında şu sözlere yer verdi: “Aziz Urfalılar, 91 yıl önce milletimize yakışır bir davranış sergileyerek Türk ulusunun haksızlığa karşı baş kaldırışını, hal ve şartlar ne olursa olsun hür yaşamından bir an dahi vazgeçmeyeceğini, dünyaya haykırışının en bariz örneğini yaşatan aziz şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Her 11 Nisan da yapılan anma toplantısı, Urfa'nın kurtuluşu için şehit düşen ve gazi olanların evlatları ve torunları için hissettiğimiz şükran duygusunun bir ifadesi olmasının yanında; bugünkü neslimize, 91 yıl önceki şartlarda tüm imkânsızlıklara rağmen verilen mücadelenin, gösterilen fedakârlığın boyutunu anlatmamızı sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığında bugün sahip olduğumuz değerlerimizin bedelinin ölçülmeyecek kadar kıymetli olduğunu görmekteyiz.

      11 bin 500 yıldan beri dünya tarihinde ayrı bir öneme ve değere sahip olan Urfa'mız bugünde dünyanın gözünü diktiği önemli noktalardan biridir. Gerek stratejik konumu, gerekse verimli toprakları ve GAP Projesi yanında inanç merkezi olması nedeniyle dikkat çekmektedir. Bu özelliği nedeniyle 91 yıl önce yaşanan trajedinin bugün değişik boyutlarıyla karşılaşmaktayız. Etrafımızda cereyan eden olaylar bizi yıldırmamalı, sindirmemeli aksine bizim birlik ve beraberliğimizi pekiştirmelidir. Bunun bilincinde olarak, hem sahip olduklarımızın kıymetini bilmemiz hem de Urfa'mızı layık olduğu yere taşımamız hepimizin görevidir. Asırlardır yan yana yaşayan atalarımızın evlatları ve torunları olarak, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Bu amaçla hepimiz bu mutlu günün idraki içinde elele vererek, Urfa'mızın, tarımsal potansiyelinin değerlendirilmesine yönelik bir sanayi kenti haline gelmesi için güçlerimizi birleştirelim. Tarihi ve kültürel tanıtımına yönelik çapa sarf ederek de Urfa'mızın bir dünya kenti olduğunu kanıtlayalım.

      Gün sevgi günüdür. Gün kardeşlik günüdür. Bugün her zamankinden daha çok sevgiye, kardeşliğe, barışa ve hoşgörüye ihtiyacımız vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizin 11 Nisan Kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Yüce Mustafa Kemal Atatürk'e, Urfa kurtuluş mücadelesi önderleri On İkilere, şehitlerimize, Cenab-ı Haktan rahmet diliyor; gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com