Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya "Fahri Kur'an kursu öğreticileri mağdur ediliyor"

"Fahri Kur'an kursu öğreticileri mağdur ediliyor"

Fahri Kur'an kursu öğreticiliği yapan yüzlerce kurs hocasının son dönemde yaşadıkları mesleki sıkıntılar ve atamalar ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkan Özay İlhan, sorunun çözülmesini istedi.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2014 Salı 11:55

VAN - Saadet Partisi İl Başkan Özay İlhan, Van’da  Fahri Kur’an kursu öğreticiliği yapan yüzlerce kurs hocasının son dönemde yaşamış olduğu mesleki sıkıntılar ve atamalar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Fahri hocaların her yaz ve kış döneminde fahri alımlar için il müftülüğünce yılda iki kez sınava tabi tutulduklarını, ayrıca çoğunun 2 adet yeterlilik belgesinin bulunduğu halde emeklerinin hiçe sayılarak mağdur edildiklerini belirten İlhan, fahrilerin gözlerinin torba yasada olduğunu söyledi.

İlhan, söz konusu sıkıntılar hakkında en kısa sürede çözüm bekleyen fahri hocaların, 3 yıldır hükümetten kadro talep ettiklerini, KPSS ve mevcut yeterlilik belgeleri oldukları halde kadroya geçirilmediklerini belirtti.


Şuan Türkiye'de güncel yeterlilik belgesi ve geçerli KPSS puanı olan 3 bin 500 civarında fahri Kur’an kursu öğreticisi olduğunu söyleyen İlhan, “Fahri hocaların bizler aracılığı kamuoyuna birçok talepleri olmuştur. Yapılan yeni değişiklikle Diyanet İşlerinden sorumlu olan Başbakan Sayın Davutoğlu’nun bu konudan haberdar olmasını ve kendilerine sahip çıkarak destek olmasını istemektedirler. Bizler de bu kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve çözüm noktasında ilgili kurumların takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.” şeklinde konuştu. (Hacı Yılmaz-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com