Reklamı Geç
Advert
Advert

"Fahri Kur'an kursu öğreticileri mağdur ediliyor"

Fahri Kur'an kursu öğreticiliği yapan yüzlerce kurs hocasının son dönemde yaşadıkları mesleki sıkıntılar ve atamalar ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkan Özay İlhan, sorunun çözülmesini istedi.

VAN - Saadet Partisi İl Başkan Özay İlhan, Van’da  Fahri Kur’an kursu öğreticiliği yapan yüzlerce kurs hocasının son dönemde yaşamış olduğu mesleki sıkıntılar ve atamalar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Fahri hocaların her yaz ve kış döneminde fahri alımlar için il müftülüğünce yılda iki kez sınava tabi tutulduklarını, ayrıca çoğunun 2 adet yeterlilik belgesinin bulunduğu halde emeklerinin hiçe sayılarak mağdur edildiklerini belirten İlhan, fahrilerin gözlerinin torba yasada olduğunu söyledi.

İlhan, söz konusu sıkıntılar hakkında en kısa sürede çözüm bekleyen fahri hocaların, 3 yıldır hükümetten kadro talep ettiklerini, KPSS ve mevcut yeterlilik belgeleri oldukları halde kadroya geçirilmediklerini belirtti.


Şuan Türkiye'de güncel yeterlilik belgesi ve geçerli KPSS puanı olan 3 bin 500 civarında fahri Kur’an kursu öğreticisi olduğunu söyleyen İlhan, “Fahri hocaların bizler aracılığı kamuoyuna birçok talepleri olmuştur. Yapılan yeni değişiklikle Diyanet İşlerinden sorumlu olan Başbakan Sayın Davutoğlu’nun bu konudan haberdar olmasını ve kendilerine sahip çıkarak destek olmasını istemektedirler. Bizler de bu kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve çözüm noktasında ilgili kurumların takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.” şeklinde konuştu. (Hacı Yılmaz-İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi