Advert
Advert
Advert

Fahri Konsolosdan Fakıbaba ve Ertekine Ziyaret

Slovenya Cumhuriyeti Gaziantep fahri konsolosu Mizyal Karabiber Nacaroğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ve ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin'i makamında ziyaret etti.

Fahri Konsolosdan Fakıbaba ve Ertekine Ziyaret
Fahri Konsolosdan Fakıbaba ve Ertekine Ziyaret

Görev kapsamı içerisinde yer alan Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa’da faliyetlerini sürdüren Slovenya Cumhuriyeti Gaziantep fahri konsolosu Mizyal Karabiber Nacaroğlu, Fakıbaba ile yaklaşık yarım saat görüştü.
Görüşmede, kültür ve sulama projeleriyle ilgili fikir alış verişinde bulunan Slovenya Cumhuriyeti Gaziantep fahri konsolosu Mizyal Karabiber Nacaroğlu,görüşmelerinin ana konusunun tanışma olduğunu bildirdi.SLOVENYA FAHRİ KONSOLOSU NACAROĞLU’NDAN ŞUTSO’YA ZİYARET

İki ülke arasındaki ticaret hacmini genişletmek ve yapılacak ortak çalışmalar adına fikir edinmek için şehrimize gelen Slovenya fahri Konsolosu Mizyal Karabiber Nacaroğlu Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette ŞUTSO Genel Sekreteri Faruk Yaşar da hazır bulundu.Slovenya’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Slovenya’ya yatırım yapmak, ayıca ticaret hacmini artırmak adına ön çalışmalar yapmak ve Şanlıurfa’nın mevcut ticaret hacmi noktasında fikir edinmek üzere ilimize gelen Slovenya fahri Konsolosu Mizyal Karabiber Nacaroğlu, Slovenya’nın ticari ekonomik ve sosyal hayatı hakkında Başkan Ertekin’e bilgi vererek işbirliği noktasında çalışmalar yapmak istediklerini belirtti. Türkiye ve Slovenya arasında kurulması planlanan işbirliği köprüsünde ŞUTSO’ya da iş düştüğünü aktaran Nacaroğlu, gerçekleştirilecek çalışmaların iki ülkeye de fayda sağlayacağı, iki ülke arasında var olan kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunacağı ve ülkeler arasında daha yakın ilişkilerin tesis edilmesine vesile olacağı görüşünde olduğunu ifade etti.

Slovenya fahri Konsolosu Mizyal Karabiber Nacaroğlu’na Şanlıurfa’nın konumu, sanayisi, kültürü, ekonomisi, eğitimi ve tarihsel yapısı hakkında bilgi veren ŞUTSO Başkanı Ertekin sözlerini şöyle sürdürdü “Bizler her türlü işbirliğine açığız. Şanlıurfa gerek tarihi eserleriyle gerekse Ortadoğu’ya yakınlığıyla çok büyük bir potansiyeli barındırıyor. Ortadoğu’ya yakınlığıyla önemli bir potansiyele sahiptir” dedi. Başkan Ertekin ayrıca ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
www.balikligol.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik