Advert
Advert
Advert

Facebooka erişim engellenecek mi?

Facebooka erişim engellenecek mi?
Facebooka erişim engellenecek mi?

Bilişim Zirvesi 2010da BTKdan Facebooka uyarı! Kurum Başkanı Tayfun Acarer, internet yasaklarıyla ilgili ekstra çaba sarfettiklerini söyledi. Tüm çabalara rağmen Facebook ile yürütülen görüşmelerde Türkiye olarak ilerleme sağlayamadıklarını söyleyen Acarer, ünlü sosyal paylaşım sitesiyle ilgili büyük bir risk bulunduğunu ifade etti.

Tayfun Acarer, Bilişim Zirvesi10un açılış töreninde konuştu. Bazı internet sitelerine erişimin engellenmesi konusuna da değinen Acarer, internet konusunda Türkiyede yapılan haberlerin kamuoyunu çarpıttığını belirterek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımın yürütme organı olarak kendilerinden internet sitelerinin kapatılmaması konusunda ekstra çaba sarf etmelerini istediğini kaydetti.

Acarer, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yürütme organı, kamu görevlileri işleri yürütür, alınan mahkeme kararını yorumlayamaz. Facebookla ilgili bir risk söz konusu. İnternet Başkanlığındaki arkadaşlarımız mahkeme kararlarına ekstra çaba sarf ederek, Facebookla sürekli iletişime geçerek, burada Youtube benzeri bir sorunun çıkmamasına azami gayret gösteriyorlar. Ama maalesef yansıyan haberlere baktığımızda BTK, Facebooku da kapatacak.

Bu konuda herkesin bu olayın, sorunun özünü çözebilmemiz için sağlıklı değerlendirme yapması lazım. Sorun nereden kaynaklanıyor, önce bunu tespit edeceğiz. Sonra nasıl çözülür ona bakacağız. Eğer Facebooku da kapatacaklar gibi ucuz eleştirilere giderseniz, bu sorun dün Youtubeda vardı, devam ediyor; yarın başka sitelerde de olur.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak