Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Facebook, stresi tetikliyor

Facebook, stresi tetikliyor

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2010 Pazar 22:07
Facebook, stresi tetikliyor

Geçtiğimiz günlerde 18 yaşındaki bir gencin eski kız arkadaşının kendisini Facebookta engellemesi üzerine astım krizi geçirmesi, bu tarz sosyal paylaşım siteleri ile stres bozuklukları arasındaki ilişkiyi bir kez daha gündeme getirdi.

Daily Mailin haberine göre doktorların görüşü bu tarz sosyal ağların psikolojik açıdan yeni bir stres kaynağı olduğu yönünde.

Gencin durumunu değerlendiren doktoru Gennaro DAmato, bu sitelerin yaratabileceği sorunlar hakkında tüm kullanıcıları uyarıyor.

Kendisini Facebooktan silen eski kız arkadaşının yeni arkadaşlar edinmesine üzülen gencin bu olaydan sonra astım ataklarının arttığını söyleyen DAmato, bir psikiyatrist yardımıyla gencin Facebooka girmekten vazgeçirildiğini belirtti. Facebooka girmeyi bırakan gencin astım ataklarının durduğunu belirtti.

Sosyal paylaşım sitelerinin yarattığı sağlık sorunları sadece astım ile sınırlı değil. Bu siteler aşırı strese yol açarak birçok hastalığı tetikliyor.

Uzmanlar özellikle duygusal açıdan hassas kullanıcıların stres kaynaklı, psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklara karşı büyük risk altında bulunduğunu belirtiyor. Zaman

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Google ve Apple'ı Peşinden Koşturan Proje: GlassOuse

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com