Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Facebook kapatılıyor mu?

Facebook kapatılıyor mu?

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2010 Cuma 10:12
Facebook kapatılıyor mu?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Youtubeun ardından Facebookun da kapatılacağı iddialarıyla ilgili olarak Sosyal paylaşım sitesi hakkında 30 adet kapatma kararı var. Bu kararlara karşı herhangi bir girişimde bulunulmamış, üst mahkemeye başvurulmamış. açıklamasında bulundu.

Cebıt Bilişim Eurasianın açılış törenine katılan Bakan Yıldırım, bilişimin ülkeler ve bireyler bağlamında önemini değerlendirdi. Yıldırım, alın terinin yerini akıl terinin aldığını kaydederken Buna en somut örnek bugün hayatımızın tamamının kuşatan bir konum alan internettir. Bakın internet artık devletle, ticaret ve turizmle ilgili işlerimizi kolayca halledebildiğimiz, gerek zamanı gerek sınırları ortadan kaldıran muazzam bir platform haline geldi. dedi.

Cebıtın açılış kurdelesini kesmesinden önce gazetecilerin sorularına cevap veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Facebookun kapatılmasıyla ilgili iddiaların hatırlatılması üzerine Türkiye bir hukuk devleti. Yasama, yürütme ve yargı var. Yargının aldığı kararlara yürütmenin müdahalesi söz konusu olamaz. İşin arka planına bakmak gerekiyor. Arka planda 30 adet kapatma kararı var. Bu kapatma kararına mukabil sosyal paylaşım sitesi herhangi bir girişimde bulunmamış. Gelip idareyle görüşmemiş, üst mahkemeye de başvurmamış. Yabancı şirketlerde Türk şirketleriyle aynı kanunlara tabidir. dedi.

Yıldırım, Facebookun bir üst mahkemeye başvurması halinde sorunun aşılabileceğini vurguladı.
Bakan Binali Yıldırım, e-devlet projesine yönelik bir soruya da şu karşılığı verdi:

Yeni yapacağımız düzenleme ile e-devlet kapısında yetkili kurumun hangisi olacağı ve yetkilerinin neler olacağı belirlenecek. Hizmetlerin gelişmesine engel maddeler değiştirilecek. Yerel yönetimler e-devlet kapısından hizmet vermesinin önü açılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com