Advert
Advert
Advert

Eyyüpoğlu: Şanlıurfaspor Yalnız Değildir

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, son günlerde önce sosyal medyada ardından basında ortaya çıkan Şanlıurfaspor’un şike ile TFF 1. Ligden düşürülme sürecine ait tapelerin kanıt niteliğinde olduğunu ve hakkın yerini bularak Şanlıurfaspor’un hakkının iade edilmesini istedi. Eyyüpoğlu, ‘Şanlıurfaspor için her türlü desteğe hazırız ve şu bilinmeli ki Şanlıurfaspor yalnız değildir’ dedi.

Eyyüpoğlu:  Şanlıurfaspor Yalnız Değildir
Eyyüpoğlu:  Şanlıurfaspor Yalnız Değildir admin

Şanlıurfalılar tek sosyal faaliyeti alanı olarak kabul edilen Şanlıurfaspor’un TFF 1. Ligden şaibeli bir şekilde düşürülmesine yönelik tepkiler sürerken, Gazientep Büyükşehir Belediyespor yöneticileri ile Manisasporlu futbolcuların şike pazarlığı yaptığı ses kayıtlarının ortaya çıkması tepkileri arttırıyor.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu,Gazientep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürü Nizamettin Sertkal, futbolcu ElyasaSüme ile Manispor’un futbolcuları Gökhan Sazdağı ile İsmail Haktan Odabaşı’nın ses kayıtlarının Şanlıurfaspor üzerine oynanan bir şike pazarlığı olarak kabul edildiğini ve Şanlıurfaspor’un hakkının geri iade edilmesi gerektiğini söyledi.

Sonuna kadar konun takipçisi olacaklarını ve tüm hukuki süreçlerde her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. Eyyüpoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi; “ ŞanlıurfasporŞanlıurfamızın önemli bir değeridir. Ancak bu değerimiz üzerinde sahalar dışında oynanan oyunlar ve şike pazarlıkları ne yazık ki takımımızın 1. ligden düşürülmesine neden olmuştur. Ortaya çıkan Şanlıurfaspor üzerine yapılan şike pazarlıklarına ait ses kaydı yenilir türden değildir. Açık bir şekilde görülüyor ki çeşitli ayak oyunları ile takımımız ligden düşürülmüştür. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile Manisaspor yöneticileri ve futbolcuları arasında geçtiği anlaşılan ses kayıtlarında Şanlıurfaspor şike ile ligden düşürülmüştür. Vatandaşlarımızın en önemli sosyal faaliyet alanını oluşturan Şanlıurfaspor’un bu şekilde ligden düşürülmesi bizlerde daha büyük bir hayal kırıklığı yaratmış, derinden üzmektedir. Şunu belirtmek isterim ki Şanlıurfasporumuz yalnız değildir. Şanlıurfasporun hakkının geri iade edilmesi için de her türlü desteği vermeye hazırız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Matilda     2017-07-21 It's much easier to unetdsrand when you put it that way!
Matilda     2017-07-21 It's much easier to unetdsrand when you put it that way!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!