Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Eyyüp Nebi Sabır Ödülü Mürsi'ye verildi

Eyyüp Nebi Sabır Ödülü Mürsi'ye verildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi"Sabır timsali" olarak anılan Hazreti Eyyüp Peygamber'in mezarının bulunduğu ve adını taşıyan Viranşehir ilçesindeki beldede, "Eyüp Nebi Sabır Günleri" düzenledi.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2015 Pazar 18:07
Eyyüp Nebi Sabır Ödülü Mürsi'ye verildi

Etkinliğin açılış konuşması yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç  Şanlıurfa'nın peygamberler şehri olduğunu hatırlattı.

 

 Urfa'nın iyilik, sabır, hoşgörünün başkenti olduğunu vurgulayan Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

 

"İslam coğrafyası kan ağlıyor. Müslümanlar kendi topraklarına gidememekte. Mısırda halkına hürriyet istediği için halkının demokratik isteklerini yerine getirdiği için Müslüman liderler zindanlara atıldı. Hamd olsun Allah'a şükür edelim ki bizler özgür olduğumuz gibi Suriye'de Mısır'da dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğrayan mazlumlara da sahip çıkabilecek bir kalbimiz imanımız var. İnşallah bu topraklarda bu iman bu medeniyet bu kardeşlik ortamı ebediyen devam eder. "

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati ise dünya hayatının müslümanlar için bir sabır olduğunu söyledi.

 

Dünyanın her yerinde müslümanların ezildiğini ifade eden Nebati, İslam coğrafyasında en önemli unsurun metanet ve sabır olduğunu bu sabrında Hazreti Eyyüp'ten geldiğini belirtti.

 

Müslümanların sabırlı olduğunu ancak zalime boyun eğmediğini vurgulayan Nebati, şunları söyledi:

 

"Bakınız her yerde kan var göz yaşı var. Biz müslümanlar her yerde eziliyoruz itiliyoruz. Sabır ediyoruz ama asla kimsenin zulmune de eyvallah demiyoruz, demeyiz de. Bizler sabır etmeyi Allah'a sığınmayı Hazreti Eyyüp'den güzel ahlakı Hazreti İbrahim'den aldık. Onun için onların arkasında dış güçler var ama bizim arkamızda Allah'ımız ve duamız var."

 

Konuşmanın ardından tertip komitesince bu yıl üç kişiye sabır ödülü verildi. İlk sabır ödülü darbeyle görevinden uzaklaştırılan ve  Mısır'ın halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi laik görüldü. Mursi adına ödülü, Mısır Eski Enformasyon Bakanı Salah Abdulmaksud aldı.

 

İkinci sabır ödülü, Suriye'deki iç savaşta 6 kişilik ailesini kaybeden ve Şanlıurfa'da tek başına hayata tutunmaya çalışan Nevval Osman'a verildi.

 

Üçüncü sabır ödülü ise iki engelli çocuğuna 21 yıldır sabırla hizmet eden Şükran Demir laik görüldü.

 

Törenin ardından konuşan Mısır Eski Enformasyon Bakanı Abdulmaksud, Kahire Ceza Mahkemesi'nin, darbeyle görevinden uzaklaştırılmış, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında idam kararı verdiğini söyledi. Kendisi hakkında da idam kararı çıktığı ve bu durumdan şeref duyduğunu ifade eden Abdulmaksud, desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine teşekkür etti.

 

Etkinlik 7 bin kişiye sabır pilavı ikram edilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com