Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Eyyubnebi'ye yakışır park

Eyyubnebi'ye yakışır park

Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami YILDIZ basına yaptığı yazılı açıklamada “Viranşehir ilçemize bağlı Eyyubnebi Beldesi’nde Hz. Eyyub Peygamberin ve Hz. Eyyub’un eşi Hz. Rahme Hatun’un türbeleri ile Hz. Elyesa Peygamberin makamı bulunmaktadır.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2012 Pazartesi 11:38
Eyyubnebi'ye yakışır park

İnanç turizminde önemli bir çekim merkezi olan ve yoğun ziyaretçi alan beldede, ziyaretçilerin dinlenebileceği, sosyal ihtiyaçlarını giderebileceği 25.000 m2 alandan oluşan, peyzaj ağırlıklı, içinde sosyal donatıların olduğu bir mekan oluşturduk. Bu projenin gerçekleştirilmesinde kültür ve Turizm Bakanlığı 1.000.000 TL, İl Özel İdaresi 300.000 TL harcadı. Tamamlanan Eyyubnebi Parkı, 15 Eylül 2012’de yapılacak “Eyyubnebi Dünya Sabır Günü” etkinliklerine yetiştirilerek Eyyubnebi Belde Belediyesi’ne teslim edildi. Eyybnebi’de Türbelerin Çevre Düzenlemesi Projesi Uygulama İşi önümüzdeki bu yıl içerisinde başlatılacaktır”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com