Advert
Advert
Advert

Eyyübiye'de muhtarlara bilgisayar dağıtıldı

Eyyübiye Belediyesi, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına kamu hizmetinde kullanılmak üzere bilgisayar dağıttı. Bilgisayar dağıtım töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yeni Eyyübiye’nin oluşumunda muhtarlarla birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Eyyübiye'de muhtarlara bilgisayar dağıtıldı
Eyyübiye'de muhtarlara bilgisayar dağıtıldı

Eyyübiye Belediyesi, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına kamu hizmetinde kullanılmak üzere diz üstü bilgisayar dağıttı. Eyyübiye Belediyesi tarafından 117 kırsal ve 36 merkez mahalle muhtarına verilmek üzere tertiplenen ‘Muhtarlarla koordinasyon ve bilgisayar dağıtım törenine’ muhtarlar yoğun ilgi gösterdi. Eyyübiye Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen bilgisayar dağıtım törenine; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İnan, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Vekili Cemil Çadak, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Eyyübiye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ile 117 kırsal ve 36 merkez mahalle muhtarı katıldı.

‘Muhtarlarla Koordinasyon ve bilgisayar dağıtım töreninde’ merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına Eyyübiye Belediyesi’nin 2 yıllık süreçte yaptığı fiziki çalışmaları ve daha yaşanılabilir bir Eyyübiye için, yapılacak çalışma ve projeleri anlatan Başkan Ekinci, sunumunun sonunda muhtarların alkışını aldı. Sunum sonrası temsili olarak alfabetik sıraya göre ilk 10 mahalle muhtarına, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İnan, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Vekili Cemil Çadak ve protokol üyeleri tarafından bilgisayar dağıtımı yapıldı.

‘Muhtarlarla koordinasyon ve bilgisayar dağıtım töreninde’ merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına hitap eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, daha yaşanılabilir bir Eyyübiye oluşturmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Başkan Ekinci,” Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren muhtarlarımızla istişareli bir şekilde gerek kırsal gerekse de merkez mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kırsal mahallelerimizde çalışmalarımızın yüzde doksanı bitmiş durumda. Daha 3 yılımız kalan yüzde onluk kısmı ile birlikte yapılması gereken tüm çalışmaları tamamlayacağız. Merkez mahallelerimiz için kilitli beton parke taşı döşeme, stabilize yol yapım çalışmaları, park ve yeşillendirme çalışmaları, genlik merkezleri yapım çalışmaları, kadın destek merkezleri yapım çalışmaları, semt pazarları, organik semt pazarı, kültür merkezleri yine Osmanlı mahallemizdeki devasa tesisimizin ihalesine çıkılıyor. Yine Eyüp Peygamber Makamında çevre düzenlemesi ile birlikte o bölge tamamen değişecek. Bu ve buna benzer fiziki çalışmalarımızın bir kısmı bitti, bir kısmı yapım aşamasında bir kısmı da ihale sürecinde. İnşallah bu yılın sonuna doğru birçok projemizi de hayata geçireceğiz. Başta da söylediğim gibi yapılan çalışmaları muhtarlarımızla ve ilgililerle istişare içinde olup hayata geçiriyoruz. İnşallah daha yaşanılabilir Eyyübiye için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Muhtarlarla yapılan toplantıyı tertipledikleri için Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve ekibine teşekkür eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İnan ise,” Bu toplantıyı organize eden ve bizleri muhtarlarımızla bir araya getiren Eyyübiye Belediyesi’ne teşekkür ederiz. “ dedi.

Eyyübiye muhtarlara bilgisayar dağıtıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle