Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem EYYÜBİYE'DE 125 FIRIN DENETİMDEN GEÇİRİLDİ

EYYÜBİYE'DE 125 FIRIN DENETİMDEN GEÇİRİLDİ

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı 1’inci, 2’inci ve 3’üncü Bölge Zabıta Merkezi Amirlikleri, İlçe sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 125 fırın denetime tabi tuttu.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2015 Cuma 16:51
EYYÜBİYE'DE 125 FIRIN DENETİMDEN GEÇİRİLDİ

Daha temiz, daha sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir Eyyübiye için kolları sıvayan Eyyübiye Belediyesi ekipleri bu kapsamda insan sağlığını tehdit edecek unsurlara yönelik denetim başlattı. Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüklerine bağlı ekipler ilçe genelinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetim başlattı. Zabıta Müdürlüğüne bağlı 1'inci, 2'inci ve 3 'üncü bölge Zabıta Merkezi Amirlikleri 125 fırına yönelik denetim yaptı. 3 gün boyunca devam eden denetimlerde 49 işyerine eksikliklerin tamamlanması için süre verildi. Verilen süre içerisinde eksiklerini tamamlamayan işyerine cezai müeyyide uygulanacak. Yine denetimler kapsamında 8 fırın işletmesine kanserojen madde yayan renkli gazete ile satış yaptığından dolayı cezai müeyyide uygulanırken, 5 fırın işletmesine de bacasının eski ve is yaymasından dolayı düzeltilmesi için 10 gün süre verildi.

Yapılan denetimlerle ilgili açıklama yapan Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Ataş, insan sağlığını korumanın en önemli hedefleri olduğunu söyledi. Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü M.Halit ATAŞ yapılan denetimler sonrasında şunları belirtti, ‘’Yaz sezonun başlaması, havaların aşırı derecede sıcak olması nedeniyle ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın balkon ev damlarında uyurken en çok is kurum’dan şikayet ettiği, ilçe halkımızın daha temiz bir ortamda ve daha hijyenik şartlar altında gıda maddelerini tüketmek amacıyla müdürlüğümüze bağlı bölge zabıta amirliklerimizde görev yapan personellerimizle 3 günlük bir denetim planı uyguladık,  yapılan denetimler sonucunda 49 adet fırın işletmecisine eksikliklerinden dolayı denetim formu verilerek eksikliklerini gidermeleri için süre tanındık,  8adet fırın işletmecisine kanserojen madde yayan renkli gazete ile satış yaptığından dolayı ceza-i işlem uygunmuş olup, 5 adet fırın bacasının filtre ve bacasının eski olduğundan dolayı is kurum yaydığı gerekçesi ile yeni sulu baca sistemlerini yenilenmesi amacıyla 10 günlük süre verildi. Denetimlerimiz kapsamında vatandaşlarımızdan gelen şikâyetleri de göz önü aldık. Zabıta Müdürlüğümüzün amacı insan sağlığına yönelik olumsuzlukları bertaraf etmektir. Bu kapsamda gece gündüz çalışmalarımız devam edecektir. "

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com