Advert
Advert
Advert

EYYÜBİYE YATIRIMLAR İÇİN CAZİBE MERKEZİDİR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Avrupa Heyeti ile Şanlıurfa ve Eyyübiye’yi masaya yatırdı. Şanlıurfa ve Eyyübiye’ye yapılacak yatırımlar konusunda katılımcılara brifing veren Başkan Ekinci, Eyyübiye’nin cazibe merkezi olması konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

EYYÜBİYE YATIRIMLAR İÇİN CAZİBE MERKEZİDİR
EYYÜBİYE YATIRIMLAR İÇİN CAZİBE MERKEZİDİR

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanlığı ile Eyyübiye Belediyesinin ortaklaşa olarak düzenlemiş olduğu program kapsamında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 100’e yakın iş adamına ev sahipliği yaptı.

Gün boyunca Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 100 iş adamına ev sahipliği yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Avrupa’da yaşayan Türk İş Adamlarına seslenerek Şanlıurfa’da ve Eyyübiye’de yatırım yapmalarını tavsiye etti.

Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci. TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD Avrupa Başkanı Cahit Kerenciler, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M. Sadık Sade ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 100’e yakın iş adamı katıldı.

Şanlıurfa’nın ve Eyyübiye’nin kalkınması için gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydeden Başkan Ekinci ülkenin geçtiği zor süreçten de bahsederek hükümetimizin gösterdiği tavır ile bu zor sürecin kolaylaştığını söyledi.

Başkan Ekinci ‘’ Zor bir dönemde geçiyoruz ve bu zor dönemden geçerken sahip olduğumuz birikim ve hükümetimizin gösterdiği tavır bu zor süreci kolaylaştırıyor. ‘’ dedi.

‘’ İNŞALLAH MADENCİLERİMİZE SAĞ SALİM ULAŞILIR’’

İşadamlarına yönelik yaptığı konuşmada Karaman ilindeki maden faciasından da bahseden Başkan Ekinci ‘’ Ermenek ilçemizdeki maden faciasında göçük altında kalan işçilerimize inşallah sağ salim ulaşılır. 18 vatandaşımızın akıbetinin belli olmaması bizleri derinden üzüyor. Bu üzücü olayın Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına denk gelmesi nedeniyle kutlamalar da iptal edildi. Hükümetimizin tek gayesi insanlarımızı mutlu etmektir. Bizleri derinden üzen olaylar karşısında kayıtsız kalınamazdı. Dolayısıyla bu programların ertelenmesi gerekiyordu ve öle de oldu’’ dedi.

‘’ŞANLIURFA YİNE MİSAFİRPERVERLİĞİNİ GÖSTERMİŞTİR’’

Komşu ülke Suriye’de yaşanan olaylara da değinen Başkan Ekinci Şanlıurfa’nın gösterdiği misafirperverliğin takdire şayan olduğunu ifade etti. Başkan Ekinci ‘’Özelikle son 4 yılda güney sınırımızda ve 50 km ötede meydana gelen olaylardan dolayı Suriye’den Şanlıurfa’mıza çok ciddi bir şekilde göç eden insanlara ensar kardeşliği sergileyen Şanlıurfalıları yürekten tebrik ederiz. Şanlıurfa’lılar bu konuda görevlerini tam anlamıyla ifa ettiler. Son 4 yıl içerisinde Suriye’den ülkemize 2 milyona yakın insan misafir olarak geldi. Bu süreç içerisinde Türkiye 5 milyar dolar yardım yaptı. Bizler bu yardımları yaparken demokrasi havarisi kesilen, insan hakları denildiğinde mangalda kül bırakmayan Avrupa Birliği’nin yapmış olduğu yardımlar ise bizimkinin yanında esamesi bile okunmayacak durumda. Tüm dünya 250 milyon dolar yardım yaparken Avrupa ülkelerinin yapmış olduğu yardımlar 1,5 milyon doları geçemeyerek adeta sınıfta kalmıştır. Bu konuda yaşadığımız tek sıkıntı yapmış olduğumuz yardımların tanıtımını yapamamaktır. Sizler Avrupa’dan gelen işadamları olarak bölgelerdeki kampları ziyaret ettiniz ve yaptığımız yardımları görme şansına sahip oldunuz. Burada size düşen misyon, bizlerin yapmış olduğu yardımları gittiğiniz ülkelerde kamuoyu ile paylaşmaktır. Bu vesile ile Türkiye’ye karşı olumsuz olan bakış açısının değişmesine de bir nebze de olsa katkı sunmuş olacaksınız. Bizlerin sizlerden isteği, bu necip milletimizin komşularına nasıl sahip çıktıklarını anlatmanızdır. Ülkemiz komşumuz Suriye’de meydana gelen bu olaylar sonrası bile ekonomide halen büyüme rekorları kırıyorsa ve yatırım konusunda ilerleme kaydediyorsa bunun tek nedeni; 12 yıldan bu yana milletin tek başına iktidar olması ve milletin devletiyle barışmasından kaynaklanıyor. İnşallah bu barış ve huzur ortamı devam eder ve kişi başına düşen milli gelir gün geçtikçe artar. Yine demokratikleşmeyle birlikte insan hakları noktasında ilerleme kaydederek çok iyi bir ülke konumuna geleceğiz. ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’EYYÜBİYE YATIRIMLAR İÇİN CAZİBE MERKEZİDİR’’

İşadamlarına Eyyübiye bölgesine yapılacak yatırımlar konusunda da bilgiler veren Başkan Ekinci Eyyübiye’nin cazibe merkezi konumuna kavuşması için yatırımcılara çağrıda bulundu. Ekinci’’ ilçemiz yatırım yapacaklar için kolaylıklar ve avantajlar içermektedir. İlçemiz ve ilimizde yapacağınız yatırımlarla oluşacak olumlu hava huzurun başkenti konumunda olan ilimizin ekonomik olarak ta çok iyi bir konuma gelmesine vesile olacaktır. İlimiz üzerinde bulunan kara bulutlar da dağılmış olacaktır. Şanlıurfa’mız iyi anlatıldığı takdirde bakış açısında meydana gelecek değişimlerle ilimiz ekonomide de sınıf atlayacaktır. ‘’ dedi.

"BAŞKAN EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen TÜMSİAD Genel Başkanı DR. Hasan Sert’te Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti. Sert kafileyle birlikte Şanlıurfa’ya geldiklerini ve yatırım konusunda incelemelerde bulunduklarını belirterek’’ 100 yakın işadamı arkadaşımızla birlikte Şanlıurfa’ya geldik. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci’ye teşekkür ediyoruz. İnşallah temaslarımız neticelenir ve Şanlıurfa’ya ve Eyyübiye’ye yatırımlar gerçekleşir. Temennimiz budur.’ dedi.

Daha sonra kürsüye gelen TÜMSİAD Avrupa Başkanı Cahit Kerenciler ise kendilerine ev sahipliği yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Program daha sonra Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yöneticilerinin Şanlıurfa’ya yatırım yapmaları konusunda iş adamlarına yönelik sunumuyla devam etti

Program son olarak TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ‘in, ev sahipliğinden dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye sunduğu plaket ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle