Advert
Advert
Advert

Eyyübiye kampüsündeki duruma kesinlikle müsaade etmem

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Güneydoğu Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kapaklı’nın konuğu oldu. Meydan Programı’na konuk olan Bakan Fakıbaba, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Eyyübiye kampüsündeki duruma kesinlikle müsaade etmem
Eyyübiye kampüsündeki duruma kesinlikle müsaade etmem admin
Çiftçilere önemli müjdeler veren Bakan Fakıbaba,”Desteklemeleri ödeme noktasında 2 dönem yapacağız. Sonbahar ve ilk baharda bir plan gerçekleştireceğiz. Çiftçi arkadaşlarımız diyecek ki bu ürün karlı oluyor, ben bunu ekmeye devam edeyim diyecek, kendisi karar verecek.”dedi.
 
HARRAN ÜNİVERSİTESİ EYYÜBİYE KAMPÜSÜ’NÜN YERİ
 
Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü’nün imara açılmasıyla ilgili iddialara yönelik değerlendirmelerde bulunan Fakıbaba, şunları kaydetti:”Ben müsaade etmem buna. Rektör beyle konuşurum. Eğer öyle bir şey olursa kız yurdu ve hayvan hastanesini iptal ederim. Eyyübiye’de alternatif bir GAP Vadisi neden olmasın. Yeşil alana ne kadar önem verdiğim tüm Şanlıurfalılar bilir. Rektör beyi arayacağım, oradaki bölgenin tarım arazi olarak değerlendirilmesi noktasında çok çaba sarf ettim. Konuklu’yu imara açan İl Özel İdaresi oldu. O zaman müthiş mücadele verdim. Belediye meclisine geldi, o zaman kabul etmedim. Özel idaresinden geçirdiler. Tarım Bakanı olduktan sonra kesinlikle buna müsaade etmeyeceğiz. Başka bir yerle TOKİ ile anlaşsın, Urfa’ya lazım olan bir yer. Konuklu’nun açılmaması için çok mücadele ettim. Rektör ve belediye başkanı arkadaşlarımızı arayacağız. Haberim olmadı. Urfa Masası’nı kurduk. Urfa ile bir probleminiz var. Urfa Masası’nı arayabilirler 0530 027 59 79. 3-4 arkadaşımız çok ciddi çalışıyor sabah 7’den gece yarısına kadar.”
TURİZM İÇİN BAKAN KURTULMUŞ, ŞANLIURFA’YA GELECEK
 
Şanlıurfa turizmine yönelik önemli çalışmalar yapacaklarını belirten Bakan Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile birlikte Eylül ayında Şanlıurfa’ya getireceğini belirtti.
 
GÜNEŞ ENERJİSİ
 
Güneş enerji potansiyelinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi açısından çok önemli olduğunu belirten Bakan Fakıbaba,”Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ciddi çalışıyor. Berat Bey’den randevu istedim. En kısa sürede bu konuyu konuşacağız. ilgileniyorum, işler çok yoğun. Urfa’ya hayran ve aşık bir insanım.” diye konuştu.
AVUÇLARINI YALAYACAKLAR
 
Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte ortaya çıkan söylentiler ile kurban fiyatlarını yükseltmek isteyen fırsatçılara izin vermeyeceklerini vurgulayan Bakan Fakıbaba, şunları kaydetti:”Son zamanlarda; ’hayvan alımı serbest olacak, Avrupa’da şimdiden hayvan fiyatı arttı’ denildiğini duyuyorum. Bunu söyleyen fırsatçılar beni tanımıyorlar. Ben öyle ters köşeye yatırırım ki hiç neye uğradıklarını şaşırırlar. Ben gerçek üreticinin, tüketicinin ve ticaret yapanın yanındayım. Fırsat kollayıp ’yarın nasılsa etin ve hayvanın fiyatı yükselecek’ diyenler hayal kırıklığına uğrayacak. Boş konuşmuyorum, fırsatçılara avuçlarını yalatacağım. Namuslu insanlar da dua edecek.”
RUSYA İLE SEBZE VE MEYVE TİCARETİ
 
Uçak krizi ile birlikte Türkiye – Rusya arasındaki sebze ve meyve ticaretine değinen Bakan Fakıbaba, şöyle konuştu:”Farklı nedenler olabilir, siyasi neden değil. Uçak düşürmek ile ilgili değil. Yabancı ülkelerde tarım ofisleri olacak. Sadece Rusya değil, Çin’e satabiliriz. Farklı alanlarda çalışmamız gerekiyor. Sorun olmaktan çıkarmamız lazım. Daha büyük bir vizyonla çalışmamız gerekiyor. Türkiye bir tarım ülkesi, çok geniş tarım arazilerine sahibiz. Zengin toprakların fakir çocuklarıyız. Kendi gıdası üretemeyen milletler, tam özgür ve bağımsız olamazlar. Bakanlar Kurulu’nda ele aldık. Şanlıurfa’da sulama oranı yüzde 40. 2023’e kadar tüm sulama projelerini bitireceğiz. Sulamanın üzerinde çok duruyoruz. Enerji ile ilgili sıkıntılar bulunuyor.”
 
Enerji ile ilgili sorunları yavaş yavaş bitireceklerini dile getiren Bakan Fakıbaba, şunları söyledi:”Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza ileteceğiz. Bütün maddeleri dosyama koydum. Başbakanımıza ileteceğim. Bakanlık takımdır. Tüm kesimlerle el birliği içerisinde çalışacağız. Bütün bölgenin illerini gezmeye çalışacağız.
 
 SAĞLIK VE MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEK TEK ŞANLIURFA’YA GELECEK
 
Türk Hava Yolları’ndan sonra Milli Eğitim Müdürlüğündeki arkadaşlarla bir araya geleceğiz Milli Eğitim Bakanımızın yanına gideceğiz. Antep modelini 15 günde geliştirdik yani. Şimdi olaylar daha hızlı dönmeye başladı. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanı tek tek Şanlıurfa’ya gelip görecek. Toprak Reformu Bölge Müdürlüğü’nü Şanlıurfa’mıza kazandırıyoruz. Tarım Bakanlığı’nın Hayvan Hastanesi’ni Harran Üniversitesi’ne kazandıracağız. Tarımın önünü açacağız.”
(Ruhaajans)
fakıbaba eyyübiye kampüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Derviş Demir     2017-08-11 Fıstık desteklemeleri çok az . Binlerce ailenin geçim kaynağı fıstığa yeterince değer verilmiyor. Üretici yeterince bilgilendirilmiyor, ziraat odalarından ve bu konuyla ilgilenen devlet organları bizleri yalnız bırakıyor . Lütfen artık fıstığa sahip çıkın. Teşekürler
Patlak fren     2017-08-10 Sayın bakanım Tayyip reis seni bu sehre proje yapasın hizmet edesin diye getirdi. Sen kalkmış Rektore kızıp projeleri hizmetleri engellerim diyorsun. Kim oluyorsunda engelliyorsun projeleri. Kızlar sokaktami yatsın? Ne dediginin farkindamisin. Avuclarini yalatacagim nasil bir ifadedir. Gel yap o zaman eyubiye kampusunde yıkılmak uzere olan binaları. Tarım alanlarına stadyum, basket sahasi, şıra pazari, konuklu imarı, eyubiye hastanesi, ugurlu koyu sanayi bolgesi yapilirken gorevdeydin hep
Reşit Doğan     2017-08-10 Söyledigini yapan bir yigit sonuna kadar arkasındayız Fakıbabanın
Ne güzel dünya millete oynuyor     2017-08-10 O kadar laf ebeliğini yapıp yeşili çok sevdiğini söyleyen bu Ada'm neden belediye Başkan'ı döneminde neden Eski 11 nisan stadının yerini yeşilliğe çevirmeyip, beton yığını novada projeye onay vermesi ne kadar manidar... Bırakın bu adamı ya, Urfa'nın kanını emmekten Urfa'lılar ile dalga geçmekten başka bişey değil... Bakan olmasına da bakıcaz... Şuan Büyükşehirin yaptığı çalışmaları kendine mal etmeye çalışanın teki
Sıradan Urfalı     2017-08-10 Haberde Eyyübiye Kampüsünden bahsediliyor, ama Fakıbabanın bulunduğu haberin resiminde Osmanbey Kampüsü var. Haberciliğiniz bu kadar işte...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!