Advert
Advert
Advert

Eyyübiye İlçesinde Ramazan dopdolu geçti‏

30 Mart yerel seçimleri sonrası yeni kurulan ve henüz belediye binası bile olmayan Eyyübiye ilçe Belediyesinde, ilk ayların ardından Ramazan ayına denk gelinmesi, kafalarda acaba yeni kurulan belediyeler ne yapacak sorusunu getirmişti.

Eyyübiye İlçesinde Ramazan dopdolu geçti‏
Eyyübiye İlçesinde Ramazan dopdolu geçti‏


Seçildiği ilk günden itibaren ekibini hızlı bir şekilde kuran ve birim müdürlüklerini oluşturup stratejik eylem planını da hayata geçiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye ilçe halkı ve Şanlıurfalıların Ramazan ayını dolu dolu geçirebilmeleri için de Balıklıgöl platosunda Ramazan sokağı kurarak vatandaşlara unutulmaz bir Ramazan ayı yaşattı.

Balıklıgöl platosunda kurulan Ramazan Sokağı’nda ve Eyyüp Peygamber Makamı’nda her gün farklı etkinliklere imza atıldı. İlk günden itibaren özellikle Balıklıgöl platosunda kurulan Ramazan Sokağı’ndaki etkinliklere ağırlık veren Eyyübiye Belediyesinin bu etkinliklerine her gün binlerce vatandaş adeta akın etti.

Kurulan stantlarda bölge insanının ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere önem veren belediyenin bu organizasyonu da vatandaşların takdirini topladı. Ramazan Sokağı’nda Ramazan ayının maneviyatına uygun programlar hazırlayan Eyyübiye Belediyesi, her gün birbirinden farklı etkinliklere imza attı.

 İlahi grupları, Kuran-ı Kerim tilaveti, şiir dinletileri, söyleşiler ve Ramazan eğlenceleriyle vatandaşların akın ettiği ramazan sokağının son günlerinde, Filistin’de yaşanan katliam nedeniyle Ramazan eğlencelerine son verilerek yas tutuldu.

İsrail’in, Filistin ve Gazze’de yaptığı katliama duyarsız kalmayan Belediye Başkanı Mehmet Ekinci hem Ramazan eğlencelerine son verdi hem de İsrail ürünlerini protesto eden ilk belediyeler arasında yer aldı.

Eyyübiye İlçe Belediyesinin Ramazan ayındaki etkinlikleri sadece Ramazan sokağıyla sınırlı kalmadı. Eyyüp Peygamber Makamı’nda kurulan iftar sofrasıyla her gün 1500 kişiye iftar yemeği veren belediye, ayrıca maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara da Ramazan paketiyle ulaşarak bu ayın maneviyatına uygun programlar düzenledi.

Yaklaşık bin aileye Ramazan paketi hazırlayarak belediye yetkilileri temizlik personelini de unutmadı. Belediye bünyesinde hizmet veren 350 temizlik personeliyle iftar yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, temizlik personeli de jest yaparak burada kendilerine Ramazan paketi sundu. Yine Ramazan ayı boyunca maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara da ulaşıp maddi yardımda bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Eşleri Ayşe Ekinci, Ramazan ayı boyunca yine maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Geride bıraktığımız Ramazan ayıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,  Ramazan ayını dolu dolu geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Ekinci; “Gerek Ramazan Sokağı’nda düzenlediğimiz etkinlikler ve gerekse Eyyüp Peygamber Makamı’nda kurduğumuz iftar sofrasına vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi bizlere yeni Ramazanlar için gerekçeler oluşturmuştur. İnşallah bir sonraki Ramazan aylarında daha güzel etkinliklere imza atacağız. Ramazan ayının son günlerinde Filistin’de yaşanan katliam nedeniyle oldukça üzüldük ve bu nedenle Ramazan eğlencelerini de iptal ettik. Filistin’de yaşayan Müslüman kardeşlerimiz için dua ettik ve İsrail ürünlerini boykot etme kararı aldık. Dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. İnşallah hepimizin edeceği dualarla orda yaşayan kardeşlerimize yönelik yapılan bu katliam da son bulur.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı