Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eyyübiye Ekil Gençleri Engellileri unutmadılar

Eyyübiye Ekil Gençleri Engellileri unutmadılar

Akil Gençler Platformu Eyyübiye İlçe Başkanı Necla Tenekeci başkanlığında bir heyet engelliler haftası dolayısıyla Eyyübiye bedensel Engelliler Derneğini ziyaret ettiler.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2016 Cuma 10:47
Eyyübiye Ekil Gençleri Engellileri unutmadılar

Akil Gençler Platformu Eyyübiye İlçe Başkanı Necla Tenekeci başkanlığında bir heyet engelliler haftası dolayısıyla Eyyübiye bedensel Engelliler Derneğini ziyaret ettiler. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Akil Gençler başkanı Necla Tenekeci; "Eyyübiye Akil Gençlik heyeti olarak Eyyübiye bedensel Engelliler Derneğini ziyarette bulunduk.
Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlar, sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur.

İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür.
Bu anlamda, engeli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalı, engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir.

Başta İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi olmak üzere bir çok belge, engellilik sorununu temelde bir insan hakları sorunu olarak ele aldığı gibi, anayasamız ve yasalarımızda da engellilere ilişkin olarak evrensel değerlerle paralel düzenlemeleri ön görmüş, devleti engelilerin sorununa yönelik yükümlü kılmıştır.

Devletimizin evrensel ölçülerde engelli vatandaşlarını sahiplenme çabası, toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteği ile anlamlı ve gerçek bir boyuta ulaşacaktır." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com