Advert
Advert
Advert

Eyyübiye Devlet Hastanesine misafirhane yapılacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yeni açılacak 800 yataklı Eyyübiye Devlet Hastanesi’nde, Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılacak olan misafirhane için yer incelemesinde bulundu.

Eyyübiye Devlet Hastanesine misafirhane yapılacak
Eyyübiye Devlet Hastanesine misafirhane yapılacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve beraberindekiler Eyyübiye ilçesine kazandırılan devasa hastanede, Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılacak olan misafirhane için incelemelerde bulundu. Eyyübiye ve bölgenin sağlık yükünü büyük ölçüde hafifletecek olan 800 yataklı Eyyübiye Devlet Hastanesine, Eyyübiye Belediyesi tarafında misafirhane yapılacak.

Hastaneye gelen hasta yakınları ve refakatçilerin sağlıklı ve rahat koşullarda zaman geçirebilecekleri misafirhane için ilgililerle birlikte yer tespitinde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘bizlerde belediye olarak, hasta yakınlarımıza ve refakatçilere misafirhane yapacağız. Bölge insanımızın daha rahat koşullarda zaman geçirmelerine olanak sağlayacak yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyoruz’ dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, Harran Üniversitesi Başhekimi Hasan Karsen, Fakültesi Baş Müdürü Abdullah Göçmez, ŞASEMKOM Başkanı Faruk Akbaş, ve beraberindekiler hastanede yer tespitinden bulunduktan sonra Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenleme çalışmalarını da yerinde inceledi. Başkan Ekinci ve beraberindekiler, daha sonra bir süre hasta ziyaretçilerine geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılacak olan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, şunları söyledi;“Hakikaten devasa bir yatırım, 800 yataklı hastane ve birçok şehir hastanelerinden büyük bir hastane. Yaklaşık 100 bin metre kare alanı olan bir hastane ve insan hakikaten gurur duyuyor. Kısa bir zaman içerisinde de inşallah hizmete girecek. Bugün hocalarımızla beraber gezdik, biz de belediye olarak ne yapabiliriz amacıyla geldik. Gerek burada refakatçilerin konaklayabilecekleri alan olsun, gerek sosyal donatı eksikleri konusunda belediye olarak bizlerde bir şeyler yapacağız. Bunlarla ilgili yer belirleme konusu için geldik. Ama şunu ifade etmek gerekir ki, sağlıkta yapılan yatırımlar son yapılanlarla beraber çağ atladık ve bunu bizzat yerinde de görmüş olduk. Eyyübiye Hastanesinin şuan ki durumu da çağ atlamaya çok uygun bir yapı. Bizler devletimizle hükümetimizle bu yatırımlardan dolayı Eyyübiyeli olarak ne kadar gurur duysak azdır.”

Eyyübiye Devlet Hastanesi Eyyübiye Devlet Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
huseyn     2016-06-10 Helal baskan iste halkin adami
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu