Advert
Advert
Advert

EYYÜBİYE BELEDİYESİNE ÜYELİK BERATI

UCLG Dünya Teşkilatı’nın 8 bölge teşkilatından biri olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman, Eyyübiye Belediye Başkanvekili M. İlhami Günbeği'yi makamında ziyaret ederek üyelik beraatını takdim etti.

EYYÜBİYE BELEDİYESİNE ÜYELİK BERATI
EYYÜBİYE BELEDİYESİNE ÜYELİK BERATI

Eyyübiye Belediyesi UCLG-MEWA (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı) Üyesi oldu.

Eyyübiye Belediyesi’nin UCLG-MEWA üyeliği, 13 Kasım tarihinde Malatya’da gerçekleştirilen ve Yönetim Kurulu Konsey Ortak Toplantısı ile kesinleşmişti.

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye ilçesine büyük katkı sağlayacak olan UCLG-MEWA’nın Dünya Teşkilatı’na paralel olarak vizyonu: Yerel yönetimler arasında ve dünya toplumu içinde, işbirliği yoluyla, yerel yönetimin değerlerini, amaçlarını ve çıkarlarını geliştirerek, demokratik yerel yönetimin dünya ölçeğinde birleşik sesi ve sözcüsü olmaktır.

Bu doğrultuda Eyyübiye Belediyesi Başkanvekili M. İlhami Günbeği'yi makamında ziyaret eden Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman Eyyübiye Belediyesi'nin üyelik beraatını takdim etti.

Birleşmiş Milletler Kentler Yerel Yönetimler Ortadoğu Batı Asya Bölge teşkilatının genel sekteri Mehmet Duman, ‘’Eyyübiye Belediyesi Birleşmiş Milletler Kentler Yerel Yönetimler Ortadoğu Batı Asya Bölge teşkilatının üyelerinden bir tanesidir. Dolayısıyla bugün Şanlıurfa’da yerel yönetimlerde bir toplantıya katılmak üzere Şanlıurfa’da bulunuyorum. Şanlıurfa’ya gelmişken bizlere üye olan ve bizimle beraber çalışan Eyyübiye Belediyesi’ni ziyaret etmekten son derece mutluyum. Eyyübiye Belediyesi’nin bize üyeliği, yönetim kurulu konseyi tarafından da onaylandı. 2015 yılı içerisinde bizim birçok faaliyetimize katıldı. Bundan sonra da yine beraber hareket etmekten mutluluk duyacağız. İnşallah önümüzde ki sene yapacağımız yönetim organları toplantılarında da Eyyübiye Belediyesi sadece üye değil, yönetim organlarında da yer almasından da büyük mutluluk duyacağız. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye ve ekibine teşekkür ederiz.’’ Dedi.

Eyyübiye Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği ise, ‘’Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci, bir dizi görüşmeler için il dışında bulunduğundan dolayı misafirlerini bizler kabul ediyoruz. Birleşmiş Milletler Kentler Yerel Yönetimler Ortadoğu Batı Asya Bölge teşkilatının genel sekteri Sayın Mehmet Duman bizleri ziyaret etti. Daha önce Malatya’da yapmış oldukları toplantılarda kurula üyeliğimizle ilgili başvurumuzu değerlendirmiş olup oy birliği ile kabul edilmiş onun sevincini yaşıyoruz. Eyyübiye Belediyesi olarak kendileri ile gerek demokrasinin güçlendirilmesi, gerekse Eyyübiye üzerinde yapmış olduğumuz tüm projelerde ortak çalışmalarımız olacaktır. Mehmet Duman beye yapmış oldukları ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.’’ Şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır