Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eyyübiye Belediyesine Şahin Tepe Sorusu!

Eyyübiye Belediyesine Şahin Tepe Sorusu!

Şanlıurfa'da bir vatandaş Eyyübiye Belediyesine bir dilekçe ile başvurarak Şahin Tepesi olarak bilinen yerin mülkiyeti belediye adına alınıp alınmadığını sordu.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe 11:02
Eyyübiye Belediyesine Şahin Tepe Sorusu!

Eyyubiye belediyesine verdiği bir dilekçe ile  ŞAHİN TEPESİ denilen yerin akibetini soran eski Belediye meclis Üyesi Mehmet Cafer; "4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca bir vatandaş ve bir Urfalı olarak bilgilendirilmek istiyorum. Vatandaş bilgi edinme  hakkımı kullandım" dedi.

Mehmet Cafer, İddia doğru olması durumunda Cumhuriyet başsavcılığına ve içişleri bakanlığına şikayet edip dava açacağını söyledi.

İŞTE O DİLEKÇE:

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA / EYYÜBİYE

Belediyeniz hudutları dahilinde, Akabe Mevkii’nde bulunan ve Şahin Tepesi olarak bilinen yerin mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olup ve henüz özel şahsa devri (tahsis-kiralama)  yapılmadan Belediye Başkanlığınız tarafından Belediye Binası ve Turizm Tesisi olarak 28.600.000 TL’ye devraldığınıza (kiralama-tahsis) dair kamuoyunda duyumlar mevcuttur. Tarafınıza tahsisi yapan kişinin Mali Müşavir Mehmet Tuncay veya bu şahsın sahibi-ortağı olduğu bir şirket olduğu, yine Mehmet Tuncay’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in danışmanı olduğu da ifade edilmektedir.
    Yukarıda bahsedilen hususları bir vatandaş ve bir Urfalı olarak merak etmekteyim. Böyle bir yerle ilgili tahsis-kiralama için protokol yapıldı mı, bu protokol kimle yapıldı, bu devir için ödenecek para 28.600.000 TL’mi, bu yerin mülkiyeti kime ait, bu yer Milli Emlak tarafından bu aşamada tahsis edilmiş mi? Bahsettiğim bu hususta 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca bilgilendirilmek istiyorum. Gereğini arz ederim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com