Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık EYYÜBİYE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL SAĞLIK TARAMASI

EYYÜBİYE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL SAĞLIK TARAMASI

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan 412 temizlik personeli kapsamlı mobil sağlık taramasından geçirildi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2015 Çarşamba 14:19
EYYÜBİYE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL SAĞLIK TARAMASI

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan temizlik personeli sağlık taramasından geçirilerek sağlık sorunuyla karşılaşılan işçilerin hastaneye sevki gerçekleştiriliyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilen mobil sağlık taramasının, her yıl periyodik olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan 412 personelin sağlık taraması mobil sağlık ekibi ile yapılıp aynı zamanda işçilere mesleki eğitim ve iş sağlığı eğitimi de verilerek personeli bilinçlendirme hassasiyeti ön planda tutuluyor. Mobil sağlık taramasından geçen personelin önce akciğer filmi çekildi. Daha sonra solunum testine tabi tutulan personelin son olarak kan tahlili yapıldı. Yapılan tahliller sonrası herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşan işçilerin tedavilerinin yapılması için hastaneye sevk edildikleri belirtti.

Yapılan sağlık taramasıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bu sağlık taramalarının periyodik olarak devam edeceğini söyledi. Başkan Ekinci, " Gerek temizlik personelimiz olsun gerekse de diğer personellerimiz için bu tarz sağlık taramalarını periyodik olarak sürdüreceğiz. Yeni Eyyübiye'nin inşasında daha dinamik ve sağlıklı b,ir ekiple yapacaklarımızı kısa süre içerisinde hayata geçirme adına önemli olaylardır bunlar. Bugün de 412 personellerimizin tüm sağlık taramaları yapıldı. Akciğer filmleri, solunum testi, kan tahlilinin hepsini mobil servisle yapıyoruz. Yılda bir defa olmak şartı ile tüm işçilerimizin sağlık taramasını yapıyoruz. Aynı zamanda mesleki ve iş güvenliği eğitimi ile işçilerimizi bilinçlendirme çalışmalarını ön planda tutuyoruz.’’ Dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com