Advert
Advert
Advert

EYYÜBİYE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL SAĞLIK TARAMASI

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan 412 temizlik personeli kapsamlı mobil sağlık taramasından geçirildi.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL SAĞLIK TARAMASI
EYYÜBİYE BELEDİYESİ'NDEN MOBİL SAĞLIK TARAMASI

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan temizlik personeli sağlık taramasından geçirilerek sağlık sorunuyla karşılaşılan işçilerin hastaneye sevki gerçekleştiriliyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilen mobil sağlık taramasının, her yıl periyodik olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan 412 personelin sağlık taraması mobil sağlık ekibi ile yapılıp aynı zamanda işçilere mesleki eğitim ve iş sağlığı eğitimi de verilerek personeli bilinçlendirme hassasiyeti ön planda tutuluyor. Mobil sağlık taramasından geçen personelin önce akciğer filmi çekildi. Daha sonra solunum testine tabi tutulan personelin son olarak kan tahlili yapıldı. Yapılan tahliller sonrası herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşan işçilerin tedavilerinin yapılması için hastaneye sevk edildikleri belirtti.

Yapılan sağlık taramasıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bu sağlık taramalarının periyodik olarak devam edeceğini söyledi. Başkan Ekinci, " Gerek temizlik personelimiz olsun gerekse de diğer personellerimiz için bu tarz sağlık taramalarını periyodik olarak sürdüreceğiz. Yeni Eyyübiye'nin inşasında daha dinamik ve sağlıklı b,ir ekiple yapacaklarımızı kısa süre içerisinde hayata geçirme adına önemli olaylardır bunlar. Bugün de 412 personellerimizin tüm sağlık taramaları yapıldı. Akciğer filmleri, solunum testi, kan tahlilinin hepsini mobil servisle yapıyoruz. Yılda bir defa olmak şartı ile tüm işçilerimizin sağlık taramasını yapıyoruz. Aynı zamanda mesleki ve iş güvenliği eğitimi ile işçilerimizi bilinçlendirme çalışmalarını ön planda tutuyoruz.’’ Dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu