Advert
Advert
Advert

Eyyübiye Belediyesinden Açıklama

Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Belediye başkanı Mehmet Ekinci Savcılık, "Soruşturma İzni İstedi" şeklindeki haberelerle ilgili açıklama yaptı.

Eyyübiye Belediyesinden Açıklama
Eyyübiye Belediyesinden Açıklama

Basında çıkan Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı, ihaleye fesat karıştırma ve görevini kötüye kullanma suçlamasıyla AK Partili Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni istedi şekilde haberlele ilgili açıklama yapan Ekinci; "Belediyemizce yapılan işlemler ve özellikle ihaleler konusunda, şeffaflık, hukuka uygunluk ve eşitlik ile rekabet ilkelerine uygun olarak davranmaktayız." dedi.

Mehmet Ekinci açıklamasında;
"İhale işlemleri, idari işlemler olup bunlara ilişkin itirazları olanların ihale işlemlerini idari yargıya taşıyarak haklarını aramaları mümkün iken, bunun yerine isimsiz şikayet dilekçeleri ve ihbarlarla gerçeğe aykırı beyanlar ile kurumları harekete geçirme yolunu seçmektedirler. Gerek haberi veren Cihan Haber Ajansı ve gerekse Mahmut Tanal isimli vekilin haber metninde yer alması, konuya ilişkin yıpratma girişimlerinin hangi akıl sayesinden ortaya çıktığını net bir biçimde göstermektedir.

Bazı kimselerin, şahsi taleplerine karşı hep dik durduk ve durmaya devam edeceğiz. Bulanık suda balık avlama meraklısı kimselerin bu gerçekten uzak şikayet ve ihbarları gerekli idari ve adli mercilerce incelenip, sonuca bağlandıktan sonra, bu iftiracılar hakkında gerekli işlem başlatılacaktır. Nitekim, Mahmut Tanal isimli vekil hakkında, daha önceki iddialarına dönük olarak suç duyurusunda bulunulmuştu, bu konunun da önceki iftiralarında takipçisi olacağız. Kendi grup ve şahsı menfaatleri çerçevesinde yönetmek isteyen rantiyecilere, ırkçılık yaparak belediye başkanlığımızı halen hazmedemeyenlere, faydalı işler yapmamızı engellemek için suni gündemler oluşturan halk düşmanlarına Belediyemizi teslim etmeyeceğiz.

Bize gerçeğe aykırı isnatlarda bulunanlara ve bunu haber yapanlara bakınca ne kadar da doğru yolda olduğumuz görüyoruz." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
adnan demir     2015-07-11 türkiyede okadar icrat yapan sayın recep tayip erdoğanna okadar iftira atılar okadar komplo yaptılar başaramadılar şimdide belediyelere saldırı yapiyorlar iftıra atiyorlar iftıra atan insanların öldıkten sonra kiyamete kadar yerin dibine günden güne giriyorlar haberleri yoktur herlde allah doğrudan yana sayın mehmet ekinci abimiz başkanımız ben bir eyyübiyeli olarak arkandayım allahın sayesinde ak parti sayesinde senin sayende eyyübiyemiz popiler olma yolunda hata popiler oldu diye bazıları ekemiyor sen eyyübiyeyi korudukça allahta seni korur eyyubiye ok degerli bu iftira atanlar eyyübiyeyi koriyan kişiyle baş edemez eyyübiyenın abisi mehmet ekinci seninleyiz
Mustafa yıldırım     2015-07-11 Mahmut tanal denen Şahsı Herkes tanıyor.Hayatta kötülük dururken iyi Amel İşlediğini kimse görmemiş.hep Çamur Atmak.Allah Düşündükleri ile mukabele Etsin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü