Advert
Advert
Advert

O vesile oldu, Garibaların umudu oldu; umut masası

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci’nin girişimleriyle sonucu kurulan Umut Masası, Zengin ile fakir arasında bir köprü vazifesi olması beklenen Umut Masası, Ayşe Ekinci tarafından yürütülen yardım kampanyası, hayırsever vatandaşların bağışlarıyla yardıma muhtaç ailelerin dertlerine derman oluyor.

O vesile oldu, Garibaların umudu oldu; umut masası
O vesile oldu, Garibaların umudu oldu; umut masası

Hayırsever vatandaşların evlerinde bulunan temiz, sağlam ve kullanılabilir olan malzemeler, yeniden yıkanıp temizlenip ambalajlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, önceki gün Eyyübiye’de duyarlı vatandaşlar tarafından ulaştırılan eşyaları ilk önce belediye personeli ile birlikte paketledi daha sonra da yardımların dağıtımını bizzat kendisi yaptı. Yapılan işlemlerle hiç kullanılmamış ürün haline getirilen yardım paketleri birçok ailenin eksiğini tamamlandı.

Duyarlı vatandaşların bağışlamış olduğu gıda giyim ve temizlik eşyalarının yanı sıra yine duyarlı vatandaşlardan birçok yeni üründe bağışlanmış olup maddi durumu iyi olmayan vatandaşların dertlerine derman oluyor.

Daha önce Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile tespit edilen ve Hayat-i Harrani Mahallesinde bir eve uğrayan Ayşe Ekinci, burada 6 çocuklu bir aileye misafir oldu.

Ayşe Ekinci burada duyarlı vatandaşların bağışlamış olduğu gıda, giyim ve giysi malzemelerini 6 çocuklu bir aileye teslim ederek birçok aileye umut olacak olan Umut Masası ile yardımda bulunmak isteyen vatandaşların 0 414 247 50 30 numaralı hattı arayabileceklerini belirtti.

Ayşe Ekinci, Eyyübiye’de ayrıca, kadınların refah seviyesinin yükselmesine yönelik birçok çalışmanın faaliyete geçtiğini ve geçeceğini ifade etti. Yardım paketlerinin; Gıda, giysi, mobilya vb ürünlerden oluşturulduğu öğrenildi.

Zengin fakir Umut Masası Ayşe Ekinci yardım kampanyası hayırsever vatandaşlar Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı Eyyübiye urfa Şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..