Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Eyyübiye Belediyesi Parkları Güzelleştiriyor

Eyyübiye Belediyesi Parkları Güzelleştiriyor

Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisinde bulunan parklarda, vatandaşların daha rahat vakit geçirmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2016 Perşembe 19:46
Eyyübiye Belediyesi Parkları GüzelleştiriyorEyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde bulunan parklarda vatandaşların yaşam şartlarını artırmak ve daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak adına park, bahçe, çocuk parkı gibi yeşil alanlarda ağaçlandırma, dikim, çimlenme, budama, sulama, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Hava şartlarının da düzelmesiyle birlikte tempoyu artıran ekipler çimlenme çalışmasıyla ilçeye ayrıca estetik bir görünüm kazandırıyor.

Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri son olarak, Hayati Harrani Mahallesinde bulunan Şehit Astsubay Hakan Kanat Parkı’nda, çim biçme, kaldırım kenarındaki ve kaldırım üzerindeki yabani otları tırpan makinası ile temizleme çalışması yapıp daha sonra yabani otları ilaçladı. Ayrıca Şehit Astsubay Hakan Kanat Parkı’nda çimlendirme, fidan ve ağaçların sulaması yapıldı.

Vatandaşların hayat standardını yükseltmek ilçeye estetik görünüm kazandırmak adına yapılan çalışmalar bölge halkı tarafında da takdir topluyor. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci çalışmaların aralıksız süreceğini belirtti. Başkan Ekinci açıklamasında şunları söyledi:” Hava şartlarının düzelmesiyle birlikte ekiplerimiz özellikle çimlendirme çalışmasıyla ilçeye estetik bir görünüm kazandırma amacında. Bunun yanında rutin çalışmalarla vatandaşlarımızın sıcak yaz aylarında dinlenip daha rahat ortamda vakit geçirmelerini sağlayacak çalışmalarımızda oluyor. Yine ilçe genelinde ‘Yemyeşil Eyyübiye’ hedefiyle hem yeni park alanları oluşturma hem de ağaç seferberliğiyle vatandaşlarımıza daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Eyyübiye oluşturmanın hedefindeyiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com