Advert
Advert
Advert

Eyyübiye Belediyesi Parkları Güzelleştiriyor

Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisinde bulunan parklarda, vatandaşların daha rahat vakit geçirmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor.

Eyyübiye Belediyesi Parkları Güzelleştiriyor
Eyyübiye Belediyesi Parkları GüzelleştiriyorEyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde bulunan parklarda vatandaşların yaşam şartlarını artırmak ve daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak adına park, bahçe, çocuk parkı gibi yeşil alanlarda ağaçlandırma, dikim, çimlenme, budama, sulama, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Hava şartlarının da düzelmesiyle birlikte tempoyu artıran ekipler çimlenme çalışmasıyla ilçeye ayrıca estetik bir görünüm kazandırıyor.

Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri son olarak, Hayati Harrani Mahallesinde bulunan Şehit Astsubay Hakan Kanat Parkı’nda, çim biçme, kaldırım kenarındaki ve kaldırım üzerindeki yabani otları tırpan makinası ile temizleme çalışması yapıp daha sonra yabani otları ilaçladı. Ayrıca Şehit Astsubay Hakan Kanat Parkı’nda çimlendirme, fidan ve ağaçların sulaması yapıldı.

Vatandaşların hayat standardını yükseltmek ilçeye estetik görünüm kazandırmak adına yapılan çalışmalar bölge halkı tarafında da takdir topluyor. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci çalışmaların aralıksız süreceğini belirtti. Başkan Ekinci açıklamasında şunları söyledi:” Hava şartlarının düzelmesiyle birlikte ekiplerimiz özellikle çimlendirme çalışmasıyla ilçeye estetik bir görünüm kazandırma amacında. Bunun yanında rutin çalışmalarla vatandaşlarımızın sıcak yaz aylarında dinlenip daha rahat ortamda vakit geçirmelerini sağlayacak çalışmalarımızda oluyor. Yine ilçe genelinde ‘Yemyeşil Eyyübiye’ hedefiyle hem yeni park alanları oluşturma hem de ağaç seferberliğiyle vatandaşlarımıza daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Eyyübiye oluşturmanın hedefindeyiz.”

Eyyübiye Belediyesi Hayati Harrani Mahallesi çim biçme kaldırım kenarı yabani otlar tırpan makinası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı