Advert
Advert
Advert

EYYÜBİYE BELEDİYESİ MAĞARALAR BÖLGESİNDE DERE ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dere, Eyyübiye Belediyesi tarafından ıslah ediliyor.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ MAĞARALAR BÖLGESİNDE DERE ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLATTI
EYYÜBİYE BELEDİYESİ MAĞARALAR BÖLGESİNDE DERE ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bölge insanına bir de park müjdesi verdi.

Topdağı Mahallesi başta olmak üzere mağaralarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar ile bölge sakinlerinin mağduriyetlerini gidermek için Topdağı Mahallesinde bulunan derede ıslah çalışması başlatan Eyyübiye Belediyesi vatandaşların takdirini topladı. Dere ıslah çalışmalarından sonra dolgu yapılacak alanın yeşil alan olarak vatandaşların hizmetine sunulacağını dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, insan sağlığının birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

'Topdağı Mahallesinde ve mağaralar bölgesinde yaşayan vatandaşların sağlık sorunu bizim önceliğimizdir' diyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgedeki derede ıslah çalışmalarını başlattı.

Bölgede gübre ve hayvan atıklarından dolayı mağduriyetlerini dile getiren mahalle sakinlerinin sesine kulak veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgede başlattığı drenaj çalışmalarını yerinde inceledi. Bir hafta önce Eyyübiye Belediyesi tarafından başlatılan yer altı boru döşeme ve drenaj çalışmalarından sonra derede dolgu yapılacak. Yapılacak olan dolgu çalışmalarından sonra bölge insanlarının hizmetine sunulmak üzere park çalışmalarının startı verilecek.

 Mağaralar bölgesinde daha önce de çukurlara atılan gübre ve hayvan atıkları, Eyyübiye Belediyesinin dağıttığı çuvallara konulup görevlilerce çöp toplama merkezine aktarılıyordu. 4 traktör ve 8 personelle toplanan gübre ve hayvan atıkları çöp çuvalları ve el arabalarıyla çöp toplama merkezine aktarılıp bertaraf ediliyor. Ayda ortalama 40 bin çuval gübre ve hayvan atığının bertaraf edildiği mağaralar bölgesindeki çalışmalar Eyyübiye Belediyesi personeli tarafından devam ediyor.

DERE ISLAH EDLİP PARK OLARAK HALKIN HİZMETİNE SUNULACAK

Dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen ve ilgililerden bilgi alan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci," Halkımızın ciddi şikâyetleri vardı. Topdağı mahallemizde özellikle mağaralar bölgesinde hayvancılıktan dolayı hayvan atıklarının bu bölgeye sürüklenmesi ve gerekse de pisliklerin burada birikmesi insan sağlığı ve çevre sağlığı açısından ciddi bir sıkıntı oluşturuyordu. Şu anda burada dere ıslah çalışmaları yapıyoruz. Buradaki boruların döşenmesinin ardından üzerleri kapanacak. Şu an pislik içinde olan bu yer yemyeşil bir alan olarak halkımızın insanımızın hizmetine sunulacak. Hayvancılık mağaralarda ciddi bir sıkıntıdır. Hem onları mağdur etmeden hem bu bölgeyi de iyi bir şekilde ıslah edecek çalışmalarımız devam edecek. Özellikle halk sağlığı ilaçlarının maliyeti noktasında çok ciddi bir sıkıntı çekiyoruz. Bununla mücadele ediyorsunuz ama bazen de sonuç alamıyorsunuz. Neden alamıyoruz çünkü içersinde hayvancılık faaliyetlerinin devam etmesi nedeniyle. Biz ne kadar mücadele edersek edelim geldiğimiz nokta belli. Ama bu gibi pislik yerleri kurutursak çok ciddi sonuçlar alacağız. Burada bizim için önemli olan halkın talebi, halkımızın menfaatidir. Bu doğrultuda doğru ne ise onu yapmaya devam edeceğiz. Burada kimseyi de mağdur etmeden bu çalışmalarımızdan asla ve asla vazgeçmeyeceğiz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu