Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Eyyübiye Belediyesi Köy yolları için stabilize yol çalışmaları yapıyor

Eyyübiye Belediyesi Köy yolları için stabilize yol çalışmaları yapıyor

Eyyübiye Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kırsal mahallelerde köy içi stabilize yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin son durağı Güzelkuyu Mahallesi oldu.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2016 Cuma 11:08
Eyyübiye Belediyesi Köy yolları için stabilize yol çalışmaları yapıyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin ‘merkez ve kırsal ayırımı yapılmayacak’ söylemi ekipler tarafından bir bir hayata geçiriliyor. Merkez mahallelerde devam eden kilitli beton parke döşeme işlemleri devam ederken, ekipler belirlenen program dahilinde kırsal mahallelerde köy içi stabilize yol yapım çalışmalarını da sürdürüyor. Büyük bir bölümü tamamlanan köy içi stabilize yol yapım çalışmalarında hava şartlarının da düzelmesiyle birlikte ekipler kalan bölgeler için çalışmalarına hız verdi. Eyyübiye Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Güzelkuyu mahallesinde çalışmalarını sürdürürken, kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan çalışmadan sonra, Ödüllü ve Peyamlı mahallelerinde köy içi stabilize yol yapımına başlanılacak.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kırsal mahallelerde büyük oranda köy içi stabilize yol yapımının tamamlandığını belirten Başkan Ekinci, “hava şartlarının da düzelmesiyle birlikte kalan alanlarda da kısa süre içerisinde çalışmalar bitirilecek.” Dedi. Başkan Ekinci, ‘’Kırsal mahallelerle ilgili öncelikle stabilize yol çalışmaları ve kırsal mahalle içlerinin düzenlenmesi çalışmalarını nerdeyse bitirdik. Yaklaşık 117 Kırsal mahallemiz ve buna bağlı 200 mezra ile beraber %90’ını bitirmiş durumdayız. Kalan %10’u da kısa bir sürede bitireceğiz. Dolayısıyla kırsal mahallemizin bu anlamdaki talepleri de yerine gelmiş olacaktır. Kırsal konak çalışmaları da bildiğiniz gibi şuan itibari ile birçoğu bitirilmiş durumda ve açılışlara hazır. Halkımızın hizmetine bunları da sunuyoruz. Yine kırsal mahallelerimizin bazılarında mezarlıkları tarafımızdan düzenlenmiştir. Dolayısıyla burada kırsaldan gelen taleplerde yerine getirilmiş oluyor. Özellikle kanalizasyon yapılacak mahallelerde de kilitli parke çalışmaları yavaş yavaş başladı. Şuan itibari ile Yardımcı mahallemizde kısmen bitirdik. Bundan sonraki süreçte de alt yapısı ile ilgili problemler de bitirilmesi ile üst yapı çalışmalara hız vereceğiz. ‘’ ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmalardan memnun olan vatandaşlar ise, ‘’Eyyübiye Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı başkanımız Mehmet Ekinci’ye çok teşekkür ederiz. Mahallemizin içinde ve dışındaki çalışmaları çok güzel şekilde sürdürüyorlar. Burada tekrardan başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ederiz.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com