Advert
Advert
Advert

EYYÜBİYE BELEDİYESİ İLE ÜNİVERSİTE EL ELE

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Ana Bilim Dalı öğrencilerinin düzenlediği ‘Topluma Hizmet Projeleri’ kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ İLE ÜNİVERSİTE EL ELE
EYYÜBİYE BELEDİYESİ İLE ÜNİVERSİTE EL ELE


Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Suat Karahan’ın, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan; kantin projesi, ağaçlandırma projesi, temizlik projesi ile atık malzemelerin değerlendirilmesi ve geri dönüşüm projelerinin sunumları, Fen Edebiyat Fakültesi Büyük Amfi Salonunda yapıldı.

Üniversite öğrencilerinin, faaliyetlerini sunum ve görsellerle yaptıkları programa, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gencer, Ziraat ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri ile öğrenciler katıldı. Eyyübiye Belediyesinin, üniversite örgencileri tarafından hazırlanan ‘Topluma Hizmet Projeleri’ arasında, temizlik ve hijyen projeleri konularında üniversiteyle iş birliği yapacağı belirtildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan ağaçlandırma projesi kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan ağaç dikimi ise kötü hava koşulları nedeniyle başka bir tarihe ertelendi.

Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, üniversite ile her konuda çalışma yapacaklarını ve destek vereceklerini belirtti.

Başkan Ekinci, toplumda farkındalık yaratma anlamında hazırlanan projelerin, bölgeye olacak olan katkılarına vurgu yaparak; “Gençlerimizin azimli çalışması ile gelecekten olan beklentilerimiz üst seviyeye çıkıyor. Bugün burada hazırlanan ve sunumu gerçekleşen projelerin bir kısmını Eyyübiye Belediyesi olarak hayata geçireceğiz. Bu anlamada gerek öğretim görevlilerimiz, gerekse de öğrencilerimizle iş birliği içinde olacağız. Belediyemizin Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğünün daha önce de ilçemiz sınırları içerisinde bulunan okullarda yürüttükleri hijyen projesiyle entegreli bir şekilde çalışmalarımız sürdüreceğiz.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret