Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Eyyübiye Belediyesi ilaç dağıtacak VİDEO

Eyyübiye Belediyesi ilaç dağıtacak VİDEO

Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Eyyubiye Belediyesine 300 bin TL’lik ilaç yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2015 Pazar 18:17
Eyyübiye Belediyesi ilaç dağıtacak VİDEO

 Teslim alınan ilaçların bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını vurgulayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, " Rabbim bizleri her zaman hayra vesile olan kullarından eylesin." dedi.

Kızılay'a ait ilaç toplama merkezinde düzenlenen teslim törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, derman baba olarak bilinen Kızılay Yönetim Kurulu üyesi Eczacı Neşet Uçkan ile Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcısı Şahban Kılıç ve bazı Birim Müdürleri katıldı. Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi hayırsever Neşet Uçkan tarafından toplanan ilaçlar Eyyübiye ilçe sınırları içerisindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcısı Şahban Kılıç tarafından Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teslim edildi.

İlaç teslim töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçe sınırları içerisinde bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ilaçları teslim aldıklarını söyledi. Başkan Ekinci,"Türk Kızılayı Şanlıurfa Şubesine teşekkür etmek istiyorum, hayırlara devam ediyorlar. Halktan toplanan ilaçlar çocuk mamaları ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Bugün de 300 bin TL değerindeki ilaçları Eyyubiye Belediyesi aracılığı ile muhtaç olan insanlarımıza ulaştıracağız. Tabi bu ilaçları ulaştırırken Halk Sağlığı Müdürlüğü ile irtibatlı bir şekilde bunların son kullanma tarihleri de göz önüne alınacak şekilde onların da onayından geçtikten sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Burada ben hassaten Neşet Uçkan ağabeyimize teşekkür etmek istiyorum, yıllardır bunu kendine meslek edinmiş ve çok büyük hayırlara vesile olmuş. Rabbim bu tarz insanların sayısını arttırsın, bizleri her zaman hayra vesile olan kullarından eylesin.” Dedi.

İlaç teslim töreninde konuşan hayırsever Neşet Uçkan ise şu ifadeleri kullandı: "Burada bulunan yaklaşık olarak 300 bine yakın kullanılmamış ve hiç açılmamış ilaçları, Çocuk mamalarını, serumlar, antibiyotikler, tıbbi cihazların hepsi içersinde olan kutuları Suriyeli, yardıma muhtaç ailelere gönderiyoruz. Bu ilaçları vatandaşlarımız getiriyor. "

Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcısı Şahban Kılıç da yapılan 300 bin liralık ilaç yardımı ile ilgili şunları söyledi: “Her zaman olduğu gibi kurumsal anlamda Kızılay olarak tüm kurumlarımızın yanındayız. Buğun yönetim kurulu üyemiz Neşet beyin katkıları ve gayretleri ile toplamış olduğu ilaçları Eyyubiye Belediyemize teslim ettik. Teslim edilen ilaçlar da bölgenin durumu göz önüne alınarak ihtiyaç sahiplerine Eyyübiye Belediyesi tarafından dağıtılacaktır. İnşallah bu yardımlarımız devam edecektir. "

Yapılan konuşmaların ardından kullanılmamış çocuk mamaları, serumlar, antibiyotikler, ağrı kesiciler ve tıbbi cihazlardan oluşan koliler Eyyubiye Belediyesine ait kamyonetlere yüklendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com