Advert
Advert
Advert

Deprem haftası nedeniyle broşürler dağıttılar

Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri birimi tarafından yürütülen Gıda Güvenliği ve Turkuaz İşletme projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Ayrıca deprem haftası nedeniyle vatandaşlara deprem bilinci konusunda broşürler dağıttılar.

Deprem haftası nedeniyle broşürler dağıttılar
Deprem haftası nedeniyle broşürler dağıttılar

Eyyübiye ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren işletmelerde gıda güvenli ve hijyen koşullarının en üst seviyeye çıkarılıp vatandaşa ulaştırılmasını hedefleyen, Gıda Güvenliği ve Turkuaz İşletme projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Bu kapsamda faaliyetlerini sürdüren Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri Birimi; ilçede yaşayan vatandaşlara yönelik hijyen, kalite yönetimi ve çevreci kriterler başta olmak üzere tüketici haklarına saygı, müşteri odaklılık esas almakta olup, GIDA GÜVENLİĞİ VE TURKUAZ İŞLETME projesini hayata geçirmişti. Başta yiyecek içecek mekanları olmak üzere işletmelerden alışveriş yapan gerek hemşerilerimiz, gerekse şehrimize dışarıdan gelen misafirlerimizle anketler yaparak ilçede görülen eksiklikleri ve talepleri belirleyen ekipler, belirlenen kriterler dahilinde çalışmalarına devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışma kapsamında kriterlere uyan işletmelere Turkuaz Bayrak ve sertifikaları veriliyor. Eyyübiye Belediyesi olarak deprem haftası nedeniyle Belediyemiz Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından bastırılan afiş ve broşürler vatandaşlara ve öğrencilere dağıtılmak üzere çalışma başlatıldı. Ayrıca İlçemizde bulunan bazı okullarda da deprem haftası nedeniyle hafta boyunca öğrencilerimize Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından konu ile ilgili eğitim ve seminerler verilecektir.

Sağlık İşleri Birimi tarafından gerçekleştirilen organizasyonla Turkuaz Bayrak ve sertifika almaya hak kazanan işletmelere Eyyübiye Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği ve Başkan Yardımcısı Ayten Uysal’ın katılımıyla özel bir mekanda tören düzenlendi. Özel bir alışveriş merkezinde düzenlenen sertifika dağıtım töreni ve deprem bilinci vatandaşlara aşılama programında konuşan Eyyübiye Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği, “ Deprem haftası nedeniyle vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere bir stant oluşturduk. Amacımız vatandaşlarımızın deprem bilincini tam olarak aşılamasını sağlamak. Oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında tedbirli olmasını sağlamaktır. “ dedi.

EYYÜBİYE BELEDİYESİ Eyyübiye Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği Başkan Yardımcısı Ayten Uysal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik